2019

Turnaje, ve kterých jsme se zúčastnili v roce 2019 (výsledky, reportáže, fotky, videa...)

2019-05-18 - Polokopové v Pístech - 3.místo

Polokopové se zase, po delším čase, vypravili na turnaj. Tentokráte do malé vesničky Písty nedaleko Nymburka. Již 27. ročníku turnaje O putovní pohár Sokola Písty se zúčastnilo 8 týmů. Hrálo se každý s každým a pak pavouk 1.-4. a zbytek o umístění. Polokopi porazil jen první tým (Sadská, hráči kraje) a druhý tým. S prvními alespoň jeden set uhráli solidní výsledek 9:10, se duhými podlehli až ve třetím setu. Pohár je k vidění ve vitríně Na Balkáně.
Petr

2019-03-02 - veteránský turnaj Neratovice - přesvědčivě poslední místo:-)

Polokopové bývají často vysmíváni, že se  (údajně:-) účastní jen "tužkových" turnajů, které sice vyhrávají, ale "to by uměl přece každý", že?:-).
Nikomu není bráněno to zkusit také:-) a až vyhrajete MAJÁK, jako Polokopové v roce 2016, tak se přihlašte u Ládi k poměření výkonosti:-).
Ale třebas mají posměváčci pravdu..., a proto letos Láďa zamířil hodně vysoko:-).  Nohejbalový seriál turnajů veteránů  vstoupil letos do sedmého ročníku a první z letošních turnajů proběhl v Neratovicích ve sportovní hale Kpt. Jaroše. Veteránský turnaj znamenal automaticky stopku pro Vencu K., a aby to zbytek Polokopů opravdu neměl tak jednoduché, tak Láďa jako třetího angažoval Jardu Kašpárka, který je čistokervný nahrávač (asi aby se mohli s Petrem navzájem hezky doplňovat:-), a který také už má nejlepší roky dávno a dávno za sebou (v součtu nám bylo 180let)! Dle Láďova plánu měl trojici utáhnout na síti Petr - zkrátka vymyslet více způsobů jak oslabit tým už nešlo:-).
Zbývá vysvětlit, že Petr je v tom nevinně: Láďa si pro něj vymyslel krycí historku, že se jedná o klidný turnaj pro pozvané v Nymburku... Což byla informace jako z rádia Jerevan: není to v Nymburku, ale v Neratovicích a není to poklidný turnaj pro pozvané, ale prestižní turnaj ze seriálu turnajů pro bývalé vrcholové nohejbalisty...!
Po příjezdu Láďa napočítává osm extraligových hráčů včetně mistra světa a lakonicky jmenuje: Rezek, Bláha, Kaiser, Hašek, Dvořáček..., ale ani další jména nebudou asi většině z nás neznámá: Albrecht, Budeus, Holčák, Matiášek, Havel a mnozí a mnozí další...
Je rozlosováno, dvě skupiny (jedna o šesti týmech, druhá o sedmi), postupují 4 nejlepší týmy z každé skupiny. Na tři dopady a dva sety. Tři body za vítězství, dva za lepší plichtu a jeden za horší. V celkem skromně vytápěné hale pro dvě hřiště je příjemná parketová podlaha, která v různých místech různě odráží balon:-). Jarda si bere preventivně několik Ibalginů, a pak my tři polaři jdeme na věc. Naše trojka nekopů pod názvem SMĚS kráčí od porážky k porážce zcela bez zaváhání:-). S budoucím vítězem, týmem Janci, děláme v každém setu jen 4 body. S týmem Podolí (Holčák, Albrecht...) v jednom setu děláme dokonce sedm bodů což je úspěch, neboť 0:2 prohráváme v každém setu již na začátku automaticky kvůli věkové penalizaci (oni jsou všichni už přes šedesátku:-). S týmem Veselá Trojka (Kaiser...) dokonce v jednom setu významně vedeme (tuším 6:2) a nakonec prohráváme 9:10, S týmem OW (Matiášek, Rezek...) donutíme soupeře naší bezchybnou hrou změnit smečaře a místo Matiáška musí na síť Rezek (a to jako fakt!). No a hřeb naší účasti - souboj s týmem Ověžičky (trojka z Klánovic) a první (a poslední) remíza. Soupeř nás podcenil a při vedení 9:7 si už myslel, že má set pod kontrolou... Za stavu 9:9 ale Láďa boduje hned z podání!
 
No a dojmy?
Petr je spokojený, protože: občas bodoval (opravdu útokem:-), natáhnul si jen stehenní sval a pobavilo ho, že jeden ze zápasů nám pískal mistr světa (Bláha).
Láďa je spokojený, protože: on je zkrátka spokojený vždycky, když hraje nohejbal:-) (nebo se aspoň na nohejbal dívá).
Jarda je spokojený, protože: si mohl zahrát s dvěma třetinama "legendárních Polokopů":-).
 
Fiktivní rozhovor s Petrem po turnaji:
Tazatel: jak se ti hrálo?
Petr: hrálo se mně dobře. Hrát na síti 95% času a táhnout celou trojku je pro mě normálka...
T: a co zdravotně?
P: ne vůbec nic mě nebolí, vůbec nejsem celý rozlámaný a vůbec jsem si nenatáhl stehenní sval...
T: takže samá pozitiva..., to znamená, že na druhý turnaj do Žatce určitě přijedeš?
P: v žádném případě!
 
Petr

2019-02-16 - Kralupy - turnaj dvojic

Kralupských turnajů se zúčastňujeme, ale tentokrát to bylo v mnoha směrech nové: jednak se až na několik výjimek za posledních cca pět let nezúčastňujeme turnajů dvojic, druhak to byl turnaj dvojic na dva (!) dopady a "třeťak" Pavel si vyrazil s naším novým spoluhráčem Martinem, posilou našeho oddílu ze zahraničí:-).
14 týmů, 2 skupiny, postupovaly 4 nejlepší týmy z každé skupiny. Naše družstvo Balkánci postoupilo z prvního místa bez jediné porážky. Pavel byl při síle a Martin je opravdu cenou posilou! Bohužel ve vyřazovacích bojích se přestalo dařit (asi docházely síly a patrně druhá skupina byla o trochu silnější) a Balkánci podlehli nejprve dvojici místního organizátora Kaňky a pak v téměř derby podlehla i družstvu Počernice (Michal). Nepomohli ani diváci (Petr a Láďa) :-). Čtvrté místo je asi zklamáním po výborném začátku ve skupině, ale je to prostě první turnaj pro tuto dvojici (věřme, že nikoliv poslední)...
Tímto zároveň vítáme v našem oddíle nového hráče!!! Ať se Ti Martine u nás líbí a ať ti to "kope":-).
Petr

níže je minivideo z Kralup zachycující Martina při smeči "přes hlavu".

2019-02-16 - Kralupy - turnaj dvojic

2019-02-02 - Turnaj veteránů - Ždírec n. D.

O turnaji samém toho moc nevíme, ale diplom nejlepšího nahravače nám Pavel poslal:-) (viz níže). Ještě že se můžeme podívat na reportáž na webu Tatranu Ždírec ZDE:-) "Naše" trojka ve složení Bacík, Slavíček, Pfeifer (výjimka z věku) skončila na hezkém čtvrtém místě v ostré konkurenci. To, že je Pavel výborný nahravač už přeci víme, ale teď už s ním nebude vůbec k vydržení:-)

2019-02-02 - Turnaj veteránů - Ždírec n. D.

2019-01-26 - O pohár školníka - Poříčí n. S.

První ročník Polokopové vyhráli. Letos se zúčastnily pouze dvě třetiny Polokopů a to ještě těch straších, opotřebovanějších a méně šikovných...:-) A tak si k sobě Vláďa a Petr vzali ještě Tomáše a to už se z Polokopů stali nekopové a pod názvem P+L+T přesto vybojovali 4.místo...

2019-01-12 - Turnaj v Kouřimi - 3.místo

V roce 2017 Polokopové kouřimský turnaj vyhráli. Letos jsme nastoupili bez Vaška pod názvem týmu "MIX", ale posíleni (?) o Michala. Naše výkony stačili jen na 3. příčku. Úroveň se zvedá, naše výkonost už ne:-)... Zvláštností kouřimského turnaje je započítávání všech bodů (i ze základní skupiny) - tedy každý balon nakonec může rozhodovat.
-pes-

2019-01-12 - Turnaj v Kouřimi - 3.místo

Záznamy: 1 - 1 ze 1