Začátek ročníku 2019

14.kolo (18.9. 2018)

Jinonice - Žižkov C

0 : 6

Co dodat...? Tož tak...

13.kolo (10.9. 2018)

Žižkov C - Modřany B

4 : 1

Céčko zvládlo zápas v naprosté pohodě, především díky Viktorovi...
Posupujeme!!!!!!!
-pes-

12.kolo (4.9. 2018)

Hasiči - Žižkov C

2 : 4

Snadná (až moc snadná) výhra, která nás už téměř nezadržitelně posouvá k postupu (existují nějaké Patrikovy krkolomné konstrukce, které by ještě mohly náš tým odsunout na třetí místo, ale to jsou tlachy:-), kterým nesmíme s malomyslností naslouchat:-))
-pes-

11. kolo (28.8. 2018)

Žižkov C - Řeporyje C

4 : 3

Alespoň některý náš tým (čti tým "C") umí proti Řeporyjím zahrát (toto pondělí puklo áčko 6:0...:-). Na Karlovu žádost uvádím, že vloženka týmu C opět vyhrála a opět na Karlovo upozornění ještě doplňuji, že se jedná o naší nejefektivnější dvojici v soutěži!:-) A aby to bylo všem úplně jasné, tak ještě jednou: Karel s Tomášem tento rok ještě neprohráli!:-) (Stačí Karle? Nebo to mám ještě nějak zdůraznit?:-)
Tímto vítězstvím jsme si dokořán otevřeli cestu k postupu do 4. třídy. U hasičů nám stačí jen remizovat a posladní zápas bychom pak mohli dokonce i prohrát. Za určitých okolností lze dokonce i oba posladní zápasy prohrát a přesto postoupit (ale nekomplikujme si to:-).
(Poznámka na závěr: těžko říci jak by zápas skončil, kdyby soupeř nepřijel jen v pěti hráčích..:-)))
-pes-
 
Poznámka k možnému postupu: Po zápase Petr vyjádřil určitou pochybu k výhodnosti postupu, ale Viktor jednoznačně zastává názor, že postup do vyšší soutěže je správný i za cenu jistého diskomfortu při hraní stejné soutěže dvěma našemi týmy. Asi lze v případě postupu céčka předpokládat nové rozdělení hráčů do týmů a případně i přehodnotit, který z týmů je béčko a který céčko:-). Ostatně výkony béčka zaostávají za očekáváním:-)... 

10.kolo (27.6. 2018)

Pankrác E - Žižkov C

1 : 2

Klika, klika a zase klika... Tým C v silně oslabené sestavě (bez Honzy (M), Venci...) a se zdravotními problémy (Karel, Tomáš, Petr...) s neuvěřitelným štěstím v podobě několikrát otočených setů v hodině dvanácté zremizoval co se dalo a ve dvou zápasech, kdy to bylo nutné, zvítězil. Při hře prakticky s jediným smečařem se jedná o výsledek opravdu nečekaný. Prakticky každý zápas byl přehlídkou náhodných míčů, ukopnutí a kouzel nechtěného... Díky všem zúčastněným.
-pes-

9.kolo (19.6. 2018)

Pankrác F - Žižkov C

1 : 2

Nutná výhra pro postupové ambice. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Naše současné druhé místo v tabulce nic nezaručuje a ani při výhře všech dalších zápasů není nic jisté...
-pes-

8.kolo (12.6.2018)

Žižkov C - CH K Košíře

3 : 5

Ne, že to bylo bez šancí a výsledkově to nevypadá zle, ale stejně to nešlo, nešlo a ještě jednou nešlo... Nemůžeme vyhrávat když zdravotně není v pořádku Venca (K) ani Petr - Láďa to prostě sám neutáhne...:-), a to i když pomůže (zdravotně úplně v pořádku:-) Karel, který zase vložku odpodával (minimálně 5 bodů šlo za podáním!). Dobré výkony podával již tradičně Honza (M) a svůj stanard odehrál i Viktor. Ostatní asi mají rezervy:-)
Co ještě dodat:
- zápas probíhal opět za asistence brigádníků, jmenovitě Pavla (to asi nikoho nepřekvapí) a Patrika, který oblečení diváka vymněnil za monterky a zdatně pomáhal uvést výkopy do takového stavu, aby zítra (13.6.) mohlo dojít k zavezení substrátu (vše k brigádám ZDE.)
- soupeř si přivedl vlastní kotel diváků (pokud si vybavuji, tak minimálně 5, za nás fandil Petr, díky).
- Honzo jaké bylo divadlo? :-)
- v příštím kole musíme porazit Pankrác, pokud máme postupové ambice...
-pes-

7.kolo (28.5.2018)

Žižkov C - Jinonice

5 : 2

I bez hlavní opory Venci jsme zápas s posledním vyhráli a pevněji se usadili na druhém místě tabulky. Honza s Viktorem uhráli obě dvojky, úspěšnost trojek byla poloviční a vložka v již tradiční sestavě Tomáš a Karel opět bodovala a opět možno říci, že Karel soupeře "upodával". Díky všem za snahu.
Jedno významné prvenství si ale tento zápas navždy ponese: poprvé v soutěžním zápase zafungoval zvýšený plot a nově nainstalovaná síť a za plotem na jižní straně hřiště neskončil ani jeden míč. Ochranné ohrazení budiž jednou pro vždy zváno "Pavlův val" :-)
-pes-

6.kolo (22.5. 2018)

TJ Modřany - Žižkov C

2 : 4

V příjemné a uvolněné atmosféře jsme odehráli utkání, ve kterém jsme si věřili. Do utkání zasáhli všichni přítomní hráči (tuším, že v této sezóně poprvé Petr (M), který si hned může zapast na své konto vyhranou trojku (s Vencou (K) a Petrem (S) střídavě s Láďou) a Kuba (po zranění). Vrcholem utkání byla vložka Tomáše a Karla, kterou Karel (stejně jako minule) odpodával:-). Oba sety skončili 10:3, když soupeř na Karlovy servisy nenašel recept. Po zranění Venci (K) poslední dvojku odehrála dvojice polokopů Láďa a Petr (S), kteří i v tomto složení zápas uplichtili...:-). Relativně "bezpečně" se usazujeme na druhém místě tabulky.

Díky patří i tvrdému jádru našich fanoušků - Jardovi a Janě (díky za fandění a Jardovi přejeme uzdravení).

-pes-

5.kolo (15.5. 2018)

Žižkov C - Hasiči

5 : 0

s podtitulem "Na stavbě jsem ještě nehrál..."

Za rachotu stavebních strojů probíhal zápas céčka s Hasiči (v té chvíli držicí druhé místo v žebříčku soutěže). Hřmotící stroje, které pracovaly na terénních úpravách pro rozšíření našeho hřiště (vše k úpravě hřiště včetně filmu z prováděných prací naleznete ZDE, film také k shlédnutí na našem Youtube videokanálu ZDE) vytvořily minimálně na několik prvních setů kulisu celému zápasu. V rámusu a oblacích prachu jsme snadno zvítězili, patrně již uvyklí na stavební činnost na našem hřišti a zocelení vlastní brigádní činností:-)
Zápas byl zvláštní neobvykle poskládanýma dvojkama a trojkama, což bylo způsobeno jednak snahou zapojit širší kádr hráčů a také stále se nelepšícími zdravotními potížemi (Petr). Takže třeba vložku hráli (a vyhráli!) Tomáš s Karlem (dle Tomášových slov Karel vítězství "odpodával":-). Místo Petra hrál v Polokopovské trojce Tomáš. Významnou oporou ve všech utkání, do kterých nastoupil, byl Honza. Škoda snad jen remizovaných dvojek Petra s Vencou (v každém zápase si vyzkoušeli jak se hraje se třemi zkaženými podáními:-).
Petr

foto ze zápasu :-)

Záznamy: 1 - 3 ze 3

Pavel (náš dozor zemních prací), řidič nakladače a v pozadí probíhající zápas céčka s Hasiči...:-)

4.kolo (9.5. 2018)

Řeporyje C - Žižkov C

3:2

Notně oslabeni Honzovou nepřítomností a zdravotními hendikepy ať už choronickými (Karel, Láďa) nebo aktuálními (Petr) jsme zkusili vzdorovat domácím Řeporyjím. Začátek byl slibný - Venca K. a Petr vyhráli první dvojku (Petr ještě natažený lýtkový sval mohl namáhat). Další dvojka plichtila a pak nastupovali Polokopové. Bohužel se jim nedařilo. Na malém hřišti nezvládali příjem a překvapivě prohráli. Další trojka opět plichtí. Vložku v nezvyklém složení Viktor a Láďa prohráváme, přesto, že v prvním setu se daří a nejprve vysoko vyhráváme. Polokopové se silnější trojkou soupeře jen remizují (nejtěsnější remízou 10:9, 9:10), remizuje i naše druhá trojka. Další naše dvojka prohrává a výsledek jen koriguje opět vítězstvím naše dvojka Venca - Petr na konečných 2:3 (oba sety nejtěsnějším výsledkem 10:9, první set otáčíme za stavu 6:9). Polokopové jsou trojka, která by měla vyhrávat, a o kterou by se naše céčko mělo v utkáních opřít..., bohužel se to tentokrát nestalo... Uvidíme příští úterý doma s nyní druhými hasiči...
-pes- 

3.kolo (30.4. 2018)

Nohejbal Žižkov C - Pankrác E

3:0

Výhra v podobě 3:0 odráží "převahu na hřišti":-) (bezvýhradnou:-) ...

2.kolo (24.4. 2018)

Žižkov C - Pankrác F

3:2

Oba první zápasy našich dvojek byly tragické a po necelé půlhodině prohráváme hladce 0:2... Příčinou byla neuvěřitelná nervozita a z ní pramenící chyby..., kdy naposledy v jediném zápase zkazíme ve dvou setech 6 (slovy šest) podání, že?:-)
Pak se naštěstí ukáže síla naší turnajové "polokopové" trojky, která snižuje na 1:2. Druhá naše trojice remizuje a další bod zařizuje vložka s Vencou a Láďou (ještě, že aspoň na některé hráče je spolehnutí:-) - 2:2. Opět nastupují Polokopové a opět bezchybně (i když velmi těsně) přidávají třetí bod. Zbylé zápasy plichtíme. Pozitivní je, že jsme otočili zápas, který z pohledu diváků (Pavel J.) zpočátku rozhodně na vítězství nevypadal (Pavel J. raději po prvních dvou zápasech odešel:-). Ale také je zřejmé, že v dvojkách máme co zlepšovat...
Poděkování patří také divákům (kromě Pavla J. i Patrik, Karel a Petr M.), kteří tým neúnavně povzbuzovali. Díky, díky...
-pes-
 
Pavlovo P.S.:
Pavel J. sice odešel po prvních dvojkách, ale protože musel jinam, ne kvůli předváděné hře. Ale je zřejmé, že výše popsaná nervozita byla zjevně způsobena mou přítomnoustí jako vedoucího A-týmu, kdy se někteří z přemíry motivace a ve snaze si pro příští rok vydobýt místo v sestavách Béčka či Áčka,  dopouštěli naprosto zbytečných chyb (jako třeba Viktor při podání :-))) Naštěstí jsem svůj odchod zkušeně načasoval na okamžik, kdy ještě byla šance zápas otočit a po mém odchodu tým opravdu nalezl svou ztracenou sebejistotu a zápas dovedl do vítězného konce :-)) 
Pavel
 
Patrikův "všemusevymykající" kometář:
Dnešní zápas Céčka byl přímo duchovní záležitostí. Chrabří p(i)otomci vystoupili ze tmy, překročili svůj stín a nastoupili cestu nohejbalového světla - via pesspheros lucis. Zkrátka se stali takovými nosiči světla - Lucifery mezi nohejbalovými slepci. Zřejmě tím chtěli upozornit na Jana Žižku, patrona našeho nohejbalu, který jako jednooký byl pánem nejenom mezi slepými. Takto osvětlili svým nožním umem nám slepým novou a jasnou cestu pravých nohejbalistů. Slepý začínají vidět, jednoocí sundavají klapku, Viktor po dvou zápasech dřeváky. Vašek S. zašlapavá do země balóny, Láďa překonává  zákony fyziky, což se úplně vymyká jakékoli snaze o pochopení čehokoli, Honza se stal jakousi nohejbalovou houbou, tím jak saje všechny poznatky a dohání neuchopitelností dokonce i gurua Láďu. Udatný Petr sťal soupeře brutální celistvostí a Vašek K. nebyl jen třešničkou; toť malá peckovina; byl spíše meruňkou, ba i broskví na dortu, který se upekl v peci všech žižkovských nohejbalovych umů. Karel rozebíral z tribun soupeře peprnými hláškami na prvočinitele, Petr Mi. svým burácivým hlasem lál jako Zeus, řídil to vše zhůry a z přehledem a mne nezbylo nic jiného než chodit Pánům nohejbalistům pro pivo. Uff!
Patrik

foto ze zápasu...

Záznamy: 1 - 1 ze 1

1.kolo (17.4. 2018)

Košíře - Žižkov C

4:1

Céčko v Košířích i bez některých předpokládaných opor bojovalo co to šlo, ale porážce nezabránilo. Připsalo si alespoň čestný úspěch v podobě vítezství v jedné z trojek. Velký křest to byl pro našeho služebně nejmladšího člena, který si premiéru odbyl z velké části v roli smečaře ve stylu hodíme tě do vody a plav:-). A dle informací, které se mi donesly se neutopil :-))) Příští týden na domácí zápas by měl být tým v kompletnějším složení, síly se tak nebezpečně rozloží a eFko Pankráce se má na co těšit ;-)

Pavel

2018-03 - Céčko si 6.třídu nezahraje!!!

Soutěž ještě ani nezačala a přesto již okolnosti významně ovlivňují její průběh! Co se stalo, že naše céčko si 6.třídu nezahraje? 
1.března ve 21:18 rozesílá jménem STK KNS Praha David Harmanec všem soutěžním družstvům přihlášeným do šesté třídy  email, ve kterém se obrací na nová družstva v 6.třídě s nabídkou zahrát si rovnou ve třídě páté, z důvodu odstoupení několika družstev z této úrovně soutěže, s tím, že místo získá první, kdo projeví zájem! Jen o 86 minut později reaguje náš předseda Viktor a elektronickou poštou lakonicky sděluje: "Máme zájem!". David Harmanec skoro stejně úsporně odpovídá: "Byli jste nejrychlejší, takže Vás zařazuji do páté třídy!" To tedy znamená, že Viktor céčku "sám a jen přes víkend" vykopal rovnou postup do 5.třídy! Díky Viktore, slibujeme, že důvěru v tebe vloženou nezklameš:-)))
Petr

Začátek ročníku 2018