Brigády

Naše brigádničení na hřišti - reportáže, videa, fotografie, plány a nápady...

2019 - Brigády - úvodní info

dle výroční schůze (7. prosinec 2018 - viz ZDE) rozhodl výbor spolku o organizaci brigád v roce 2019 takto:
 • Rozsah prováděných prací:

- úprava a příprava hřiště pro sezónu 2019

- oprava plotu a vjezdové brány na hřiště nohejbalu od silnice

- zhotovení drenáže a odtoku vody podél plotu u brány do zahrádek

- ostatní práce, oprava a úprava stávající boudy, oprava pravé strany plotu

 • Termíny:

- jednotlivé brigádní dny budou vyhlášeny v dubnu dle klimatických podmínek (sleduj tyto webové strany)

Výše uvedené práce budou prováděny pouze v souladu s finančními možnostmi spolku, odvislými od zaplacených členských příspěvků a možných sponzorských darů…

Výbor prosí všechny členy k odpovědnému přístupu na brigádách.

Petr

2018-08 - tribuna:-)

Záznamy: 1 - 1 ze 1

po celý srpen 2018 montoval Pavel (J) s občasnou drobnou výpomocí dalších montážníků novou střídačku...

2018-06 - brigády 11. a 14. června - meliorace

Pod koordinací (a hlavně za osobního přispění) Pavla postup prací na hřišti směle pokračuje - viz fotogalerie níže. Hlavní náplní bylo dokončit meliorace..., čili se jednalo o hrubou sílu a nenáročné kopčské práce:-)
Všem účastníkům díky, díky...
Zábavný (zrychlený) film z výkopů pro meliorace - klikni na boxík níže. Další naše videa na YouTube ZDE.
-pes-

2018-06 - brigády 11. a 14. června - meliorace

Záznamy: 1 - 4 ze 4

Brigády očima hlavního brigádníka - videofilm

Krátká filmová retrospektiva brigádníka, stavbyvedoucího, dodavatele, přípraváře, stavebního dozoru a úvěrové banky:-) Klikni na You Tube boxík níže. Film měl premiéru na filmovém festivalu na soustředění ve Vodňanech 2018 - Vodňany 2.0.
Stopáž: 4:52min, produkce: Pavel J.

2018-05-15 - zemní práce

15.5. 2018 úspěšně proběhly terénní úpravy za pomoci mechanizace, které povedou k rozšíření našeho hřiště. Práce které probíhaly na pozadí (vítězného) zápasu našeho týmu C s Hasiči (reportáž ze zápasu ZDE) úspěšně dozoroval Pavel J. (díky!).
Více též ve filmu (níže v boxíku) a na našem videokanále na Youtube.
-pes-
 
pozn.: na Pavlovu žádost navrhuji den 15.5. vést jako svátek oddílu a oficiálně jej nazývat "The Bagr Day" a jako oddílový song zvolit píseň "Nám se daří", kterou si Pavel s chutí po včerejším úspěšném přesunu hmot zazpíval...:-). K poslechu a pohledu:-) ZDE.

2018-05-15 - zemní práce

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2018-05-14 - škvára, vezou nám škváru...:-)

Záznamy: 1 - 1 ze 1

Pavel a Viktor sledují uskladnění dodávky 35m3 škváry na mezideponii... Tento majstrštyk se podařil Pavlovi, který škváru získal zdarma (jen za cenu dopravy) z hřiště rušeného v Berouně.

-pes-

Přesun boudy 10.4. 2018 - FILM

Celý časosběrný film z přesunu boudy.
Stopáž: 12:31min, kamera: Petr a Petr Strouhal, střih: Petr, produkce: SAMfilm.
Film byl uveden na soustředění ve Vodňanech 2018 (Vodňany 2.0). Příjemnou zábavu při sledování přejí autoři.

Přesun boudy 10.4.2018 - upoutávka na film

Upoutávka k filmu "Přesun boudy" (celý film viz boxík nahoře). Netradiční time lapse movie zachycuje realizaci smělého řešení naprosté změny orientace "tribuny":-). Film natočil Petr a Petr Strouhal v produkci SamFILMu. Upoutávku můžete sledovat v boxíku níže, nebo na našem kanále youtube ZDE. Celý film bude mít premiéru na soustředění v červenci 2018 ve Vodňanech.
Technicky náročného přesunu boudy se zúčastnili tito brigádníci:

Brigádníci (abecedně):

Aleš, Honza M., Jarda B., Kuba B., Kuba S., Láďa, Martin C., Patrik, Pavel B., Pavel J., Petr M., Petr S., Petr Str., Tomáš, Venca K., Venca P., Viktor. Díky všem.

-pes-

2018-04-10 - přesun boudy

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Přesun boudy 10.4. 2018 - VÝZVA!

Přes víkend se (mimo jiné) podařilo udělat všechny přípravné práce pro transport té naší plechárny. Od vás všech bez výjimky se tedy pouze chce dostavit se zítra odpoledne a odnést těch pár kilo, které na něj budou připadat. Je jedno jestli končíte v práci ve 4 nebo v 6 - zkrátka přijďte ať máme nad boudou co největší "převahu" a transport proběhne co nejkontrolovaněji a hladce. Kdo má, vezměte si pracovní (nebo jiné ochranné) rukavice.

Pokud se dílo podaří a bude chuť, bude možnost si ještě kopnout na již připraveném hřišti.

P.S. na závěr velké díky těm, kteří se na víkendových pracích podíleli ...

Tak zítra!

Pavel

2018-04-06 - další brigáda

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2018-03 - Další brigády - reportáž + video

 • Středa 21.3. - svařování zavětrování tyčí plotu v místě budoucí opěrné zdi (brigádníci: Pavel J., Martin S., svářeč od Petra M. ..., pokud ještě někdo, tak se ozvěte, rád to doplním..., díky).
 • Pátek 23.3. - zabetonování kapes zavětrování plotu, dokončení nastavení plotu, příprava pro sobotní výstavbu opěrné zdi (brigádníci: Pavel J., Petr S., Martin S.)
 • Sobota 24.3.  - hlavní brigáda týdne. Ráno Pavel s Martinem S. nakupují nasmlouvaný materiál (především betonovou směs v pytlích a KB tvárnice ztraceného bednění) a materiál přivážejí na hřiště. Přicházejí první brigádníci a rozdělují se do dvou skupin. Jedna se trochu snaží pracovat na opravě plotu (tedy nejprve demontáži pletiva), druhá se odhodlaně pouští do zednických prací. Aleš s Vencou P. míchá betonovou směs, Karel nosí vodu, zbytek zakládá první řadu tvárnic. Krátce po obědě přichází Martin V. a po něm ještě Petr S. Oba se připojují k betonážní partě:-). Odcházejí první brigádníci (Čenda a nováček v oddílu Honza a posléze i Venca K. s tím, že stejně nám není schopen výrazně pomoci). Práce na opěrné zdi pokračují sice zvolna, ale nepřetržitě - ostatně se tak děje pod supervizí hned tří stavařů:-). Pavel ještě několikrát pošle Kubu dokoupit materiál (nejen betonovou směs, ale třeba i tvárnice ztraceného bednění. Ukazuje první zaváhání v jinak Pavlově dokonalé logistické přípravě akce ("...výpočet byl správně, pouze tam falírovalo to násobení dvěma...":-). Ukončení opěrky je provedeno s chirurgickou přesností ukotvením armovacích prvků do stávajíc zdi na chemii...
 
Trocha statistiky: zpracovaný nateriál: 1520kg pytlované betonové směsi, 78bm roxorů, 68 tvárnic (1496kg), počet brigádníků: 10 (Aleš, Čenda, Karel, Kuba, Láďa, Martin V., Pavel J., Petr S., Venca K., Venca P.)
 
Trailer k filmu z této brigády můžete sledovat na našem vidoukanálu na You Tube (klikni na obrázek) nebo jej sledujte v boxíku níže.
 
Fotografie viz níže ve fotogalerii, nebo kompletní fotodokumentace (díky Petrovi Str.) na našem úložišti na Rajčeti (klikni na obrázek).

Film z budování opěrné zdi - klikni na boxík nahoře.

Trailer k tomuto filmu (boxík níže) ze sobotní brigády byl pozvánkou pro ty, kteří se ještě brigády nezúčastnili. Víkendy 6.-8. a 13.-15. 2018 (včetně pátků!) vyhlásil Pavel jako brigádní termíny - prosím počítejme s tím a udělejme si čas...:-) !

Celý film o budování opěrné zdi (3:19min, produkce SAMfilm) měl premiéru na filmovém festivalu na našem červencovém soustředění Vodňany 2.0. Další filmy o našem oddílu na You Tube - klikni na obrázek:

2018-03 - Další brigády

Záznamy: 1 - 5 ze 5

2018-03 - Individuální brigáda:-) a další info

 • Pavlovi nestačila sobotní brigádní dávka, takže si na pondělí 19.3. ještě naordinoval individuální brigádní plán, v rámci kterého dokončil odkrytí základové spáry pro založení opěrné zdi. Čest jeho snažení:-)
 • Před středečním (21.3.) tréninkem také proběhl "kontrolní den" :-) za účasti Pavla a Viktora. Komise konstatovala zdárný průběh prací a překračování stanovených cílů:-).
 • Ve čtvrtek 22.3. Viktor dopravil na "staveniště":-) meliorační hadici a chráničky pro budoucí použití pro prostup vodovodních trubek, nebo elektrického vedení.
 • Před sobotou je z technologického důvodu ještě potřeba provést betonáž opěrné zdi (zatím přislíbili účast tři hráči)
 • Na sobotní brigádě očekáváme masívní účast, je přihlášeno 10 hráčů (Aleš, Kuba S., Pavel J., Martin V., Kuba B., Venca K., Petr S., Radek, Karel...) - předem díky všem, kteří účast potvrdili, a kteří se hlavně účastní.
 • V sobotu demontujeme pletivo a nahradíme ho novým, osadíme čepičky na sloupky plotu, vykopeme pařezy a cokoliv dalšího, co Pavel určí:-)
 • S sebou pracovní rukavice (kdo nemá tak dostane erární - možná) a dobrou náladu.
 • Restaurace bude v provozu, předpověď nám přeje - bude až +10C.
-pes-

2018-03-17 - Nejhorší den mého života :-)

Předpověď počasí na sobotu 17.března je opravdu příznivá: teploty kolem nuly, zataženo...
Realita po probuzení v sobotní ráno je mnohem horší: -5C, vítr (pocitově jistě hodně pod -10C) a hlavně všechno je pod sněhem a stále sněží... Volám Pavlovi, ale ten se tváří, že to přestane, a že kromě Karla, který nedoléčil nemoc s tím ostatní počítají. On právě s Viktorem nakládá šestimetrové trubky a hnedka zamíří na hřiště... Nestačím ani položit sluchátko a volá mně Radek M., jestli brigáda platí...:-) Stručně mu přetlumočím Pavlovo ujištění. Radek mně ještě požádá o odvoz z Proseku...
Po příjezdu (cca 9:05hod) na hřiště už Pavel s Viktorem částečně vyložili dodávku a Pavlův vlek. Materiál a také nářadí je všude. Dřevěné podlážky tvoří chodníček přes hřiště, jinak bychom se ani nedostali na druhou stranu, jak je rozměklé. Je taková zima, že se rychle pouštíme do práce. Za chvíli ještě dorazí Martin S. a s pomocí jeho laseru odměříme vágrys na sloupky plotu, které budeme nastavovat přivezenými trubkami (pro pozdější instalaci pletiva k zamezení opoustit míči náš kurt). Rychle nastavujeme první tři sloupky a Martin navrhuje nahradit prošroubovávání předvrtaných děr použitím samořezných TEX vrutů. Radek je jede nakoupit Pavlovým vozem. Práce se ještě zrychluje. Dorazí i Gramec a ve třech (Martin, Gramec, Petr S.) se sehráváme (jako u nohejbalu:-) a bleskovým tempem osazujeme všech (s výjimkou jediného) jednadvacet (!) prodloužení sloupků. Bleskově znamená, že tuto práci dokončujeme okolo 14:00. Mezitím Pavel J. s Radkem vykopávají několik pařezů po dříve poražených olších a částečně odkopávají svah u tenisových hřišť. Radek se loučí po dvanácté, s oznamovací větou: "Tohle je nejhorší den mého života!" a otázkou: "Vám není zima?":-).
Gramec s Martinem nás opouštějí po druhé odpolední. S Pavlem uklízíme všechen materiál a nářadí. Přesunujeme se do restaurace Spojka a dopřáváme si půlhodinovou pauzu na pozdní oběd (výborná čočka s vejcem). Pak se vracíme na hřiště a pokračujeme v práci. Vykopáváme svah u tenisu pro budoucí založení opěrné zdi. Vítr zesílil a sněžení rozhodně nepřestalo:-) Odkopáváme terén na úroveň založení budoucí opěrné zdi. Přijíždí Viktor. Douklízíme pracoviště a okolo páté ještě na terase restaurace vyúčtováváme koupený materiál...
Upřímně, nevěřil bych, že prakticky v průměru ne více než ve 4 lidech lze v takovém počasí udělat tolik práce. Ovšem je také otázka, jestli budu zítra v tělesné kondici jít si zahrát na Prosek:-).
Faktem je, že brigáda příští sobotu (24.3.) při předpokládané trojnásobné účasti by měla s pracemi opravdu pohnout.
Hřiště už se na vás těší:-)))
Výbor Nohejbal Žižkov, z.s. děkuje všem dnešním brigádníkům, jmenovitě: Gramcovi, Martinovi S., Pavlovi J., Petrovi S., Radkovi M. a Viktorovi.
Petr
 
PS: z brigády vznikl videofilm, který měl premiéru na filmovém soustředění ve Vodňanech 2018 - film sleduj v boxíku níže, nebo přímo na YouTube ZDE.

2018-03-17 - Nejhorší den mého života :-)

Záznamy: 1 - 5 ze 5

všechny fotografie z akce na webu Rajče - naše fotoalba naleznete kliknutím na obrázek:

2018-03 - Brigáda - rekonstrukce hřiště

Součástí letošních brigád (viz článek níže) s prvními dvěma termíny 17. a 24. března budou také mnohem rozsáhlejší změny týkající se vlastního hřiště. Uvažováno je s odkopáním části terénní vlny na západní straně, odstranění bříz na hranicích s tenisovým areálem (již bylo provedeno, díky Viktore), vybudování opěrné zdi v tomto místě, zasypání prohlubně a především rozšíření hrací plochy směrem k tenisovým kurtům a tím získat možnost otočit hřiště o 90 stupňů a vytvoření prostor pro umístění dvou hřišť. Projekt předpokládá vznik variabilního prostoru umožňující hraní současně na dvou hřištích i přestavění tohoto uspořádání na současné velkorysé hřiště umožňující hru na velkém prostoru. Toto řešení vyžaduje například tři místa pro osazení sloupků a také dvě sady sloupků pořídit - jejich výrobu již Pavel J. zadal do výroby (viz níže fotogalerie).
Samozřejmě projekt předpokládá dodatečné zavezení antukou, možná i meliorační práce, hutnění... Součástí celého projektu je i "výstavba" nové střídačky (viz též obrázek níže ve fotogalerii) na západní straně, tedy otočené tak, aby nám už nesvítilo sluníčko do očí, přesun staré boudy do jihozápadního rohu hřiště a doufejme i rekonstrukce (zvýšení) nového oplocení směrem k tenisovému areálu a na západní straně. Na projektu se materiálně podílí i jeden z našich sponzorů.
Uvidíme kolik sil budeme mít, jak se k práci postavíme my - členská základna, jak vystačí finanční prostředky a tedy co reálně (i z časových důvodů) budeme schopni do začátku sezóny (a vůbec letos) realizovat.
Petr
info k obrázkům:
 • vizualizace nové střídačky (autor Pavel J.), která je koncipovaná z ocelových prvků spojovaných šrouby
 • dvě sady nových sloupků (zadání pro výrobu - autor Pavel J.)

2018-03 - Brigáda - rekonstrukce hřiště

Záznamy: 1 - 2 ze 2

2018-03 - Brigáda 17. a 24. března - každý vítán

Pavlův "zvací" a emotivní dopis a morální apel pro účast na brigádách:

 

Jaro se snad už ujímá vlády a tak je možné začít přemýšlet na realizací projektů souvisejících se zvelebováním a rozšiřováním našeho hřiště. Odstranění bříz v JZ rohu hřiště úspěšně proběhlo už minulý týden (což je skvělé, protože to bylo jediné, co jsme museli delegovat na někoho jiného) a tak nám už nic nebrání začít s úpravami, které budeme realizovat svépomocí. V současné chvíli se jedná předně o:

 • odstranění pařezů po padlých břízách
 • vybudování opěrné zdi podél plotu s tenisem (tj. tam, kam věčně padají míče), a vyrovnání do úrovně hřiště
 • zvýšení oplocení na V a J straně (tj. podél tenisu a podél zahrady)
 • stavba přístřešku se sezením na Z straně hřiště

A teď to hlavní - je zřejmé, že výše uvedené práce jsou nad rámec každoročních brigád a je tak jasné, že to bude vyžadovat větší počet brigádních dní. A vzhledem k tomu, že se ještě stále stmívá poměrně brzy, musím březnové termíny nasměrovat na víkend, resp. soboty, kdy si můžeme "dopřát" rozumně dlouhou pracovní dobu :-) Takže 17. a 24.března (cca od 8,00 do 17,00h) jsou první dva termíny, kdy bychom mohli s výše uvedeným úpravami začít. A tak prosím, opravdu prosím každého, kdo se může v jeden nebo druhý den, nebo oba termíny dostavit a přiložit ruku k dílu, aby tak učinili a současně mi to dali co nejdříve vědět. A i ti, kteří z jakéhokoli důvodu nebudou moci, ať mi prosím tuto informaci sdělí. Je to velmi důležité pro plánování a přípravu, pište prosím  co nejdříve ať vím, jak na tom jsme a co si můžeme dovolit, nebo naopak jestli to má vůbec smysl (což dle mého každopádně má :-)).  

Opravdu to z mé strany berte jako apel nejvyšší důležitosti a pokud to jen trochu půjde, přijďte (třeba jen na dopoledne apod.), protože si to nějaký čas zákonitě vezme. Obětujte se (trochu) pro blaho našeho klubu ! :-))

Pavel

2017-04-21 - Blesková brigáda

Dnes se na našem hřišti konala neplánovaná blesková brigáda, protože se v rámci renovace tenisových kurtů naskytla možnost bezplatně získat několik metráčků vyfrézované antuky a zužitkovat ji na zvelebení našeho svatostánku. Získanou antuku však bylo potřeba před zítřejším očekávaným deštěm rozvozit a rozhrnout. Nebyla to předem avizovaná akce, která navíc vyžadovala okamžitou reakci, takže účast nebyla hojná - z devíti oslovených se mi devět lidí omluvilo :o) buď přímo zprávou nebo mlčky. Proto jsem alespoň já (jako svolatel akce) přijel na místo, vzal jsem si lopatu a hrablo a dal se (nehledíc na obutí a oblečení z práce) do práce :o) A ač to tak na začátku nevypadalo, tak se po pár desítkách minut ukázalo, že by se ještě pár ručiček a nožiček hodilo. Ale co bych pro vás a blaho oddílu neudělal :o)  Dokonce i od Oldy jsem se na závěr dočkal uznání a od něj - to už je co říct :o)) Pro zajímavost jsem vám udělal pár foteček, abyste viděli, jak to teď u nás vypadá a na jakém hřišti budeme v pondělí hostit Vinoř a v úterý Šestajovice. Narážky typu "nevidím rozdíl" budu brát jako hrubou narážku na svou osobu a vážné ohrožení našeho kamarádství :o)

Pavel

P.S. plánoval jsem po brigádě ještě návštěvu posilky, ale v průběhu práce jsem od této myšlenky postupně upouštěl - čistě z časových důvodů :o)

2017-04-21 - blesková brigáda

Záznamy: 1 - 4 ze 4

2017-04 - brigáda 2017

FOTO nahoře - tři nadšení brigádníci přihlížejí pracovnímu úsilí...:-)

Nutno zdůraznit, že brigáda úspěšně proběhla v jednom předem ohlášeném termínu a v jednom náhradním termínu (po hektické emailové komunikaci do níž nebyl zahrnut Pavel J.:-). Hřiště bylo uklizeno, zválcováno (Kuba?...), nově vyměřeno (Tomáš, Petr S.), byl opraven mobiliář - lavičky (Petr M, Viktor, Radek), vyztužen plot (Pavel J.) a mnoho dalšího. Nejmenovaným brigádníkům se omlouvám - prostě jsem na obou termínech nebyl a také si vše nepamatuji. Ale rád Vás do výčtu doplním, když se ozvete:-)

Petr

2017-04 - brigáda 2017 - úvodní informace

1.dubna je sice apríl, ale brigáda v sobotu 1.4. 2017 od 10:00 do cca 14:00 je vyhlášeným, platným, prvním termínem brigády na našem nohejbalovém hřišti.

Předpokládané práce:

- vyhrábání trávy a listí, prořez křovin

- oprava poničených plotů

- oprava boudy včetně jejího nátěru

- oprava laviček

- oprava údržbového nářadí, případně výroba nového

Druhý termín brigády je rovněž sobota 8.4.2017 (též od 10:00hod), kdy bude provedeno co se nestihlo při první brigádě a co je nejnutnější před zahájením letošní nohejbalové sezóny 2017. Bez upraveného hřiště hrát nemůžeme.

Nezapomínejte, že neúčast na brigádě je penalizována.

Každý brigádník, který přispěje navíc nářadím, ekonomicky, či jinak, je vítán. Pro koordinaci a domluvu pro přinesení vlastního nářadí kontaktujte Viktora.

Svojí účast na brigádě zapisujte do kalendáře Doodle ZDE.

Přijďte všichni - brigáda je zábava - video z loňské brigády ZDE.

Petr

2016-03-29 - hřiště přivítalo první brigádníky:-)

Slunečné odpoledne bylo příjemnou kulisou dnešní první jarní brigády. Kromě Viktora a avizovaného Radka se zúčastnil i Petr a Karel. Všichni brigádníci si vyzkoušeli obsluhu motorového válce (už je solidně zaválcováno a hřiště začíná vypadat skvěle), odstranili jsme porost vykukující místy z antuky, Karel uhrabal listí a uklidil u plotu a Viktor upravil značky vymezující hřiště.

Další termín je ve čtvrtek 31.3. - spojte se s Viktorem kvůli časovému nasazení a využití brigádníků (hlavně využití času pronájmu válce!).

Níže si pusťte "zábavný film" z brigády, který měl premiéru na výroční schůzi v prosinci 2016.

Petr

Zábavný film z brigády:

2016-03-29 - hřiště přivítalo první brigádníky:-)

Záznamy: 1 - 3 ze 3

2016-03-29 - Jarní brigáda - každý vítán.

Většina úprav našeho hřiště je již provedena (za úplatu z našeho rozpočtu), ale přesto není vše úplně hotovo, především zbývá válcovat!!! V termínech v úterý  29.3. a čtvrtek 31.3. od cca 12:00 je vítaná každá ruka na válcování hřiště. Válec je motorový!!! Prosím spojte se s Viktorem a domluvte si s ním svojí účast - domluva nutná pro optimalizaci nasazení brigádníků.

Předem díky každému ochotnému brigadníkovi. Nezapomeňte, že neúčast na brigádě je penalizována - viz zápis z poslední schůze oddílu (mrkněte sem).

Petr