14.kolo

Žižkov "A" - Petrovice "B"

18.9. hřiště Balkán

4:1

Krásné počasí, krásný zápas, krásný výsledek!!!:-)) V posledním zápase jsme se dnes utkali s Béčkem Petrovic, se kterým jsme na jaře v první zápase na jejich hřišti podlehli 3:1. Bylo to tedy co oplácet a v případě dostatečně vysokého vítězství jsme mohli soupěře ještě v tabulce přeskočit. Na zápas se nás sešlo akorát 6,  chyběl pouze Gramec, kterého nahradil Baci. Soupeři dle mého chyběl oproti prvnímu zápasu také jeden player. 

K průběhu: do zápasu jsme vkročili pravou nohou a hned v prvním zápase se ujali vedení. Po náslendých 2 remízách náš náskok navýšila trojka Martina V. (s Alešem a Pavlem J.) a vložka ve složení Baci, Martin S. A když po další remíze vyhrál Martin i kříženou trojku vedli jsme už 4:0. Konečnou podobu výsledku dali a čestný úspěch soupeři dopřáli v poslední dvojce Martin V. s Kubou.

I přes závěrečné snížení, jsme ale udrželi potřebný rozdíl skore ze vzájemných zápasů, posunuli se na 5. místo tabulky a sympaticky se tak rozloučili se sezónou 2018. Do tabulky jsme celkem získali 12 bodů z 28 možných - takže nakonec skoro polovinu!:-)) Díky všem, kteří se na tom podíleli - kmenovým hráčům i fluktuantům, kteří nás mnohokrát doplnili, rozhodně nebyli pouze do počtu a naznačili, že za pár let by mohli dosáhnout výkonnost členů Áčka :-))) 

P.S. na zápas nás přišlo podpořit i několik hráčů z Céčka, kteří opět "v suchém triku" bleskově smázli soupeře z Jinonic:-)

Pavel

13.kolo

Stodůlky "A" - Žižkov "A"

12.9. hřiště Stodůlky

2:4

Prakticky v optimální a nejsilnější sestavě jsme se dnes zodpovědně dostavili do Stodůlek na zápas proti zdejšímu Áčku. I soupeř k zápasu přistoupil s plnou vážností a už kolem 16 hodiny byly v plném složení na místě a na připraveném kurtu. A není se čemu divit - nešlo totiž o nic menšího, než o to, kdo setrvá ve 2. třídě a kdo padne o soutěž níž. Domácí asi i proto přišlo podpořit poměrně početné publikum.

K průběhu: v prvních dvou zápasech se skóre nepohnulo a to můžeme být dle mého rádi (minimálně v první dvojce, kterou jsem hrál s Vencou jsme tahali za kratší konec, ale v koncovce druhého setu se nám podařilo výsledek zvrátit a vyhrát 10:9). První velké kroky k záchraně jsme tak udělali až v následných trojkách, které jsme obě vyhráli (Martin s Bacim a Gramcem si vyšlápli na první trojku soupeře, Venca, Aleš a já jsme si pak poradili s jejich slabší trojkou). Do vložky jsme tak šli s nadějným vedením 2:0. Do té naskočil Martin V. s Bacim a nikdo nepochyboval, že nám náskok dále navýší. Ale chyba lávky - hned v prvním setu hra došla až do stavu 9:9, kdy pak Martinovi utekla nahrávka a soupeř se radoval minimálně z remízy. A i když ani začátek druhého setu nevypadal optimálně, nakonec ho naši uhráli. Co jsme odvrátili ve vložce se bohužel nepodařilo hned v prvním kříženém zápase, který naší trojce kolem Venci hrubě nevyšel, hladce jsme ji prohráli a dopustili snížení na 2:1. Nicméně od kýženého cíle nás stále dělily 2 vyhrané sety ze zbývajících šesti (i remíza nám totiž k záchraně stačila). Naštěstí jsme na rozuzlení nečekali příliš dlouho, protože hned v dalším zápase si Martin a spol. bez větších problémů poradili se slabší trojicí soupeře a odskočili na 3:1! Ve zbývajících dvojkách si každý tým připsal po bodu - Kuba s Gramcem snížili na 3:2 a Aleš se mnou jsme výsledku dali konečnou podobu a odmítli potenciální remízu.

Do tabulky jsem si tak připsali oba body, odskočili našemu dnešnímu soupeři před posledním kolem na 4 body a pojistili si šesté místo. Nutno však připomenout, že za "normálních okolností" mohlo být bodů pravděpodobně méně a obavy o sestup ještě mohly trvat. Takže jestli nechceme, aby se stejná situace opakovala i příští sezónu, měli bychom proti tomu přes zimu nějak "organizovaně bojovat". Z trojky k nám totiž postoupí našláplé Watto a nejspíše Košíře, kteří určitě nebudou do počtu jako letos Žluté Lázně. Z 1. třídy už s jistotou sestupují Čimice a Céčko Pankráce, kteří dosud uhráli pouze 1 resp. 2 body - jejich sílu o soutěž níž lze tak těžko odhadnout.

Každopádně pro letošek záchranná mise dokonána!!! Díky týme ! :-)

 

P.S. příští úterý si tak už bez nervů (a bohužel i bez některých fluktuantů) můžeme zkusit vyšlápnout na Béčko Petrovic - byla by to příjemná tečka za letošním ročníkem  :-)

Pavel

12.kolo

Žižkov "A" - Start Praha "B"

4.9. hřiště Žižkov

1:7

S tím výsledkem si nejsem úplně jist..., ale kdo by to přesně počítal, že?:-)
Áčko si udržení v druhé třídě komplikuje. Na rozdíl od céčka, který ten samý den v poklidu zvítězilo, míří k postupu a ještě stačilo áčku zafandit:-) se áčko dostává na nebezpečnou sestupovou trajektorii. Následné debaty o smolné prohře ("jen" jsme fakt hráli zrovna strašně špatně a měli děsnou smůlu...), nebo o objektivnějším pohledu (hrajeme jen tak dobře co nám soupeři dovolí a soupeři jsou prostě lepší...) nepovedou k lepším výsledkům. K těm je cesta jen přes důslednější účast na trénincích a aplikování tréninkových metod (a drilu) než nezávazných zápasů..., nebo k náboru lepších hráčů...
-pes-
 
Ačkoli si někteří, kteří zápas neviděli, ještě několik hodin po zápase mysleli, že skore bylo opačné, výše uvedený výsledek je bohužel správný. A je to další vysoká porážka s neoblíbenými soupeři ze Startu, se kterými jsme letos odehráli celkem 4 zápasy s celkovým skóre 3:18 !!! Dle mého názoru jsou oba Starťácké týmy herně dál a je jen shoda okolností, že se nám je někdy daří uviset - to ale nebyl včerejší případ :-) Naštěstí i hráči Stodůlek (nášeho už jediného konkurenta v "boji o sestup") neuspěli v Modřanech a tak se o druhém sestupujícím rozhodne s největší pravděpodobností příští středu v přímém souboji ve Stodůlkách. Doufám, že k zápasu přistoupíme nanejvýš zodpovědně, tj. v plné síle, maximálně nahecovaní a naladěni na vítěznou vlnu :-)
Pavel

11.kolo

Řeporyje "B" - Žižkov "A"

27.8. - hřiště Řeporyje

6:0

Hostitelský tým převálcoval naše áčko bez zaváhání... Nepomohli ani dovezení fanoušci (konkrétně Láďa a Petr:-)... 
-pes-

10.kolo

Žižkov "A" - Žluté lázně "B"

26.6. - hřiště Balkán

4:1

Důležité, ale do značné míry povinné vítězství se dnes podařilo uhrát proti hostům z Žlutých lázní, aktuálně poslednímu týmu naší skupiny. Po vložce byl stav 3:0 a zbývalo zápas rozhodnout. To se nám ale dlouho nedařilo, soupeř dokonce snížil, ale v osmém zápase už Martin V. s Gramcem dali výsledku konečnou podobu a zajistili nám oba body. Poslední zápas na skóre už nic nezměnil a skončil s prvními kapkami pomalu se přibližující průtrže mračen .........

9.kolo

Žižkov "A" - Start Praha "C"

19.6. - hřiště Balkán

1:2

Áčko sice prohrálo těsně, ale dle svědectví účastníků na výhru to rozhodně nebylo. Tým "A" si komplikuje bezproblémové udržení druhé třídy...
Co stojí za nedobrými výsledky? Slabá účast na trénincích? Problémy s uvolněním hráčů na zápasy a nutnost sestavu doplňovat fluktuanty? Vytížení klíčových hráčů prací a starostí s rekonstrukcí hřiště?...
-pes-
 
Další vyrovnaný zápas s Céčkem Startu. Tento soupeř nám z nějakého nevědomého důvodu herně sedí a když má lepší nohejbalové kvality, zápasy s ním jsou těsné a člověk z nic neodchází s vyloženě špatnými dojmy. Nicméně další porážka nás dále včleňuje mezi tři nejhorší týmy (spolu s Žlutými lázněmi a Stodůlkami), mezi kterými se rozhodne o dvou sestupujících. Ale jsem přesvědčen, že máme na to zůstat nad pásmem sestupu.
Pavel J.

8.kolo

Modřany - Žižkov "A"

11.6. 2018 - hřiště Modřany

4:1

Dnes se konala první z odvet v rámci letošního soutěžního ročníku a to na (lehce podmáčeném) hřišti v Modřanech, kde jsme se utkali s místním Áčkem. Pro připomenutí - první zápas (1.kolo) na Balkáně se původně neměl kvůli absencím v řadách soupeře vůbec, ale nakonec se překvapivě hrál, když soupeři byť v prořídlé sestavě dorazili. V odvetě již však své hlavní opory nepostrádali a dokráčeli si k poměrné suverénímu vítězství, které až v předposledním zápase korigovala dvojka Martin V. - Kuba S. Příjemným zjištěním je, že ani Kuba B. z béčka se v úrovni II. třídy neztratil a prakticky plnohodnotně nahradil absentující. Na Modřany tak zatím máme jen samé špatné vzpomínky, většina z nás si pamatuje zápas cca z před 3-4 let, kdy jsme podali snad náš nejhorší výkon v soutěžním zápase vůbec a kde se hrálo ve stylu "překopni síť, získáš bod" :-))
Pavel J.

7.kolo

Petrovice "B" - Žižkov "A"

5.6. 2018 - hřiště Petrovice

3:1

Poslední zápas první poloviny soutěže se dnes hrál na půdě Petrovic. Zápas byl na žádost soupeřů odložen o týden a tak jsme čelili jeho silnější sestavě (protože nejsme žádní srabi :-)). Nicméně naše odvaha nám body nepřinesla a oba body zůstli po výsledku 3:1 domácím. Znovu a znovu se ukazuje naše bolest v podobě přípravy útoků "na pásku", zvlášť ve dvojkách a také neschopnost vyhrát oba sety v zápase či zvládnout stav 9:9 (to je dle mého už na mentální úrovni, kdy nám zkrátka chybí dostatečná odolnost - třeba přijde časem :-)).

 

P.S. Během zápasu došlo k několika kontroverzním situacím a dohadům o přidělení bodu či novém míči až člověk přemýšlel, zda si soupeř ústupek v podobě přeložení zápasu zasloužil...

Pavel J.

6.kolo

Žižkov "A" - Stodůlky "A"

(22.5.2018 - hřiště Balkán)

5:2

V kompletním složení a tedy v plné síle jsme si dnes připsali vítězství nad Áčkem Stodůlek a srovnali tak bilanci vítězství a porážek v této sezóně na 3:3. Vítězství bylo nakonec jednodušší než jsme čekali a výsledek 5:2 hovoří za vše.

5.kolo

Start "B" - Žižkov "A"

(16.5.2018 - hřiště Střelecký ostrov)

5:0

Od Patrika: Za chechotu letících kachen, šplouchání vlnek Vltavy, svitu zapadajícího slunce nad Petřínem, spatřila Zlatá kaplička (Národní divadlo) velkolepou divadelní performanci. Oblouznění nádherou staré Prahy jsme podlehli naprosto těsně 0:5. NaStartovaný soupeř musel vytasit všechny trumfy, aby uhrál aspoň trochu korektní výsledek. Doma jim nasypeme jehličí z našeho chráněného stromů do kaťat, čímž vyrovnáme jejich  podpásovku (kochání se Prahou) a určitě je přejedeme. Soupeře máme přečteného, už nás nemůže ničím překvapit, a má se na co těšit. Spés moritur ultima! 

 

Pavlovo P.S.: přesně tak, tyhle těsné porážky nás na konci mohou mrzet. Více k tomu už nemám co dodat :-))

4.kolo

Žižkov "A" - Řeporyje "B"

(9.5.2018 - hřiště Balkán)

1:3

Od Patrika: zápas Áčka se zařadil mezi Naše slavné prohry: Bitva u Lipan; Bitva na Bílé hoře; Bitva u Chlumce, Bitva s Řepo Ryjci. Soupeř nečekaně neryl řepu a výtečným polem a náhrou (zkratka byli furt u saka) nás trpělivou hrou donutili k sice malým a vůči výsledku citelným chybám. Statečně a slavně jsme prohráli 1:3. Chybělo relativně málo a mohla z toho být slavná remíza. Nevyzvedávám nyní nikoho, o výsledek se zasloužili všichni. Chvála patří ovšem Gramcovi, který mi přinesl pivo. 

 

Pavlovo P.S.: s výše uvedeným zhodnocením zápasu od Patrika se dá pouze souhlasit - hlavně dobrá příprava útoku a to zejména ve dvojkách je základ !!! A na to jsme dnes dojeli - sice ještě po sedmém zápase byl stav 1:1, ale poslední dvě dvojky nás soupeř prakticky rozdrtil...

3.kolo

Žluté lázně "B" - Žižkov "A"

(2.5.2018 - hřiště Magnitogorská)

2:6

Pro hladkou výhru (i díky fluktuantům Patrikovi, Pavlovi a Vencovi) si včera dokráčelo naše Áčko, když už po vložce byl stav 5:0 a bylo tak jasné, že oba body poputují na Balkán. Soupeř potvrdil své špatné výsledky z minulých kol a pasoval se do pozice zatím nejjasnějšího adepta na sestup.

2.kolo

Start "C" - Žižkov "A"

(25.4.2018 - hřiště Střelecký ostrov)

4:1

Chodí pešek okolo, 

nedívej se na něho,

Žižkov na něj kouknul, 

na Startu tak rupnul :-))

 

Extrémně smolné odpoledne včera na Střeleckém ostrově při zápasu s Céčkem Startu. I přes dílčí lepší nohejbalové kvality soupeře jsme odehráli naprosto vyrovnané utkání a jen naše neschopnost lépe zvládnout koncovky některých setů nás připravila a bodový zisk. Vždyť ze šesti setů, které dospěly do stavu 9:9 se nám nepodařilo vyhrát jediný - a to nemluvím o tom, že většině předcházelo naše vedení 9:8, 9:7 a jednou dokonce 9:6!!! Ale protože jsme dřeváci a všechny zmíněné sety jsme nechali soupeři zrodilo se nakonec na první pohled jednoznačné skóre 4:1 pro domácí. Čestný bod zaznamenal Kuba s Marťasem ve vložce. Zajímavý je poměr míčů, který dokládá vyrovnanost zápasu, který činil 154 ku 151 pro Start !!! Takže výsledek krutější předvedené hry, ale na to se historie ani tabulka neptá :-) Příští kolo hrajeme na Žlutých lázních (ve středu 2.5.) a dle dosavadních výsledků soupeře tam musíme vyhrát, abychom dali předpoklad základnímu cíli pro tento ročník - udržet se ve 2. třídě !!!

foto a zápis ze zápasu ....

1.kolo

Žižkov "A" - Modřany "A"

(17.4.2018 - hřiště Balkán)

5:0

Když mi zástupce soupeře večer před zápasem volal, jak jich je málo a že ten se zranil a ten je nemocný a že přijede jen podepsat zápis a domluvit se, zdálo se, že získáme 2 body "bez práce". O to větší pak bylo překvapení, když 10 minut před výkopem jich bylo více než nás. Ale ani touto zákeřnou lstí a nekalou strategií jsme se nenechali oklamat a dokázali se na zápas, který se nakonec odehrál, zkoncentrovat. V prvních dvou dvojkách se uhráli remízy a je třeba uznat, že obě mohly skončit i výhrou soupeře. V trojách jsme ale byli jasně lepší a dali v nich základ našemu nakonec výraznému vítězství. Po vložce už jsme vedli už 3:0 a soupeře tak zbavili jakýchkoli myšlenek na bodový zisk. Razítko na naše vítězství dala trojky Martina V. v 7. zápase a konečné skore "dotvořila" ještě výhra ve dvojce v zápase č. 8. Konečné skore 5:0 vyznívá velmi jednoznačně a suveréně, ale neusínejme hned na vavřínech - soupeř pravděpodobně nebyl v nejsilnějším složení a příští kolo zajíždíme na Start. Ale průběžně pravděpodobně vedeme tabulku :-)

 

P.S. samostatnou kapitolou je účast postaršího (budiž mu to polehčující okolností) nestranného rozhodčího, který nás jako domácí tým (prvně hrající s delegovaným rozhodčím) neutále za něco peskoval a jako bonus nás při třech míčích s kamennou tváří exemplárně zařízl :-) přitom jsme ho platili my :-)))

Začátek ročníku 2018

Konec ročníku 2017

Konečná tabulka roku 2017 - ZDE.

14.kolo

Prosek - TJ Spoje "A"

(21.9.2017 - hřiště Prosek)

2:7

Tramtadadááááá:-) Vítej druhá třído!:-) Dnes se nám podařilo úspěšně završit naše celosezónní postupové snažení a po soustředěném a odmakaném zápase jsme porazili tým z Proseka na jeho hřišti vysoko 7:2! Už skutečnost, že jsme se v kompletním složení sešli ještě před oficiální začátkem zápasu (16,30h) naznačovala, jak si důležitost zápasu všichni uvědomují ..., anebo to bylo náhoda:-)) Demolici soupeře zahájila dvojka Martina V. s Pavlem B., kteří soupeře přejeli hladce - dvakrát 10:9 :-) Druhý bod záhy přidala dvojice Gramce s Pavlem J. (dvakrát 10:8). Už vybojované dvojky a rychlé vedení 2:0 bylo dost možná jedním z rozhodujících momentů v psychickém rozpoložení obou týmů. Těžko domýšlet, jak by se zápas vyvinul, kdyby byl stav opačný, k čemuž nebylo daleko. Ale to je kdyby. A tak jsme i v následných trojkách přidávali bodíky, sety a zápasy a před vložkou vedli už 4:0. Smetanu v podobě rozhodujícího pátého bodu tak slízla vložka ve složení Kuba - Martin S., kdy Kuba za stavu 9:4 ve druhém vytasil svůj famózní kraťas (viz video níže) a ač soupeř míč ještě vybral, na druhou stranu sítě už jej (svým "uměním") nedostal. A bylo hotovo - jsme tam! To, co se dlouhá léta nedařilo je tady a my postupujeme!!! V dohrávaných křížených zápasech si za rozhodnutého stavu oba soupeři připsali po dvou bodech a zápas tak skončil výše uvedeným skóre - 2:7 z pohledu domácích. Je malým paradoxem, že rozhodující zápas (se soupeřem, kterého jsme v domácím zápase zlomili až v závěru) se nakonec stal naší nejvyšší výhrou v sezóně a z něj získané 2 body nám pojišťují druhé místo za suverénní Vinoří. Třetí končí Start, který - ač nohejbalovými kvalitami lepší - pravděpodobně nepostoupí a to díky vypuštěnému začátku sezóny. Statistiky dále ukazují, že s Vinoří a Startem jsme si připsali naše jediné letošní porážky, což při vyrovnanosti ostatních soupeřů považuju za velmi slušný počin. Zkrátka nám dnes vše tak nějak zrůžovělo, nebe se zalilo sluncem a my můžeme (příští úterý) slavit:-) Díky týme!

 

Doplnění (Petr):

Kromě výborných výkonů všech hráčů, je potřeba vyzdvihnout i davy diváků (jmenovitě: Viktor, Karel, Jarda taxi, Michal, Radek, Láďa, Sváťa + 1 z  Vinoře...), kteří vytvořili fanouškovský kotel a v mexických vlnách povzbuzovali hráče k boji. Jaká byla atmosféra po balónu, který nás definitivně posunul do 2.třídy sledujte na našem videokanálu na You Tube ZDE.

14.kolo - Prosek - TJ Spoje "A" 2:7

Záznamy: 1 - 1 ze 1

Zápis z utkání, které nejen znamenalo postup, ale také náš nejlepší letošní výsledek.

13.kolo

TJ Spoje "A" - Roztoky

(11.9.2017 - hřiště Balkán)

4:0

Začátek tradiční...:-( 16:32, Martin hlásí drobné zpoždění, Gramec velké zpoždění. Po Kubově upozornění, že se hraje již od půl páté lakonicky konstatuje: "tak to je v pr...!" Venca, který mně ještě v sobotu slíbil přijít jako pojistka proti nějakým komplikacím ve výkonech nebo docházce, pro jistotu nepřijde vůbec... (to se dozvím z emailu odeslaného v 15:30 (to už jsem na hřišti kropil) až po návratu domů...)

Po pomalém nalajnování hřiště nastupuje první dvojka sehraného tandemu s Martinem V. na síti a s přehledem vyhrává 10:3 a 10:5. Další dvojka je kvůli Gramcově nepřítomnosti neobvykle poskládaná z Martina S. a z Kuby. Po těsné prohře v prvním setu 9:10 v druhém setu hladce válcuje protivníka 10:5. První trojka také plichtí nejtěsnějším možným výsledkem 9:10 a 10:9. Příčinou jsou nejisté výkony v poli (Petr) a na síti (Martin), Kuba v poli bezchybný... Druhá trojka (naštěstí už s Gramcem) vyhrává (10:8, 10:5) a vedeme dva nula. Následuje vrchol utkání - ve vložené dvojce Gramec a Petr po nadprůměrném výkonu (10:4, 10:3) hladce poráží soupeře. Vítězství o to cenější, že původně v této sestavě vůbec neměli hrát (vynutili si to změny v sestavě na počátku utkání) a nastupovali do zápasu s tím, že i jen plichta by byla velmi cenná... Další trojka (Martin S., Kuba, Petr) opět remizuje (10:5, 8:10) a trojka s Martinem V. opět boduje po shodném stavu setů 10:5. Obě poslední dvojky se dohrávají v poklidu již rozhodnutého utkání a remizují se, přičemž v posledním setu celého zápasu si náš hráč dovoluje neobvyklý hattrick - třikrát po sobě zkazí podání a přesto set vyhrávají 10:6:-).

Díky všem za odpovědný přístup a podané výkony.

Uvidíme, jak si povedeme příští týden ve čtvrtek na Proseku...!

Petr

PS: o klaunskou vložku se postaral Karel, který sice tentokrát nešel po schodech, ale to mu nezabránilo předvést držkopád po průchodu brankou vedoucí na silnici...:-)

12.kolo

Start "C" - TJ Spoje "A"

(6.9.2017 - hřiště Start/Střelecký ostrov)

4:3

Tak se mi nakonec komentář k dnešnímu zápasu bude psát obtížněji než jsem si myslel, neboť o něm musím psát jako o promarněné šanci! Prakticky v nejsilnější sestavě, navíc posíleni o 2 hráče z Béčka jsme zajížděli na hřiště Startu - do samotného srdce Prahy, na Střelecký ostrov. Až na problematické parkování je to lokalita se skvělou atmosférou a kulisami v podobě Petřína a Národního divadla. 

Ale k dění na hřišti: do zápasu jsme vlítli rovnýma nohama a mnohem koncentrovaněji než soupeř, který se těžce a pomaleji rozehrával. Výsledkem bylo nadějné vedení 2:0 po dvojkách. Pak se ale kormidlo osudu zápasu začalo pomalu otáčet na druhou stranu. Hned první (Martinova) trojka přiblížila soupeře na kontakt. Následovala sice remíza ve druhé trojce, ale po vložce už bylo vyrovnáno. A aby bylo ještě hůř, hned po první křížené trojce už vedli domácí. V sedmém zápase se skóre neměnilo a tak definitivu tomu, že Start potvrdí předzápasové papírové předpoklady a zvítězí, dal osmý zápas, v němž si (již rozehranější) první dvojka soupeře oba sety víceméně v poklidu uhlídala. Vítězství v závěrečné dvojce již jen výsledek kosmeticky vylepšilo na konečných 3:4 z našeho pohledu. Ale v porovnání s domácím zápasem to bylo utkání mnohem vyrovnanější, což částečně způsobily absence některých hráčů soupeře, ale částečně samozřejmě i náš výkon, kdy všichni odvedli buď nadstandardní nebo alespoň standardní kus práce - tedy až na Martina, od kterého jsme zvyklí na lepší a hlavně razantnější hru, ale po dlouhé herní pauze se mu zkrátka nepodařilo přepnout z dovolenkového režimu :-) 

Ale nic, jede se dál - s body z dnešního zápasu jsem nepočítal, takže to sice mohl být vítaný bonus, ale chleba se bude lámat v příštích dvou týdnech, kdy přivítáme doma Roztoky a v posledním kole zajíždíme na Prosek. V případě našeho zisku všech 4 bodů a předpokládaného vítězství Vinoře nad Startem bychom tak postupovou káru přeci mohli dotlačit do cíle...

11.kolo

TJ Spoje "A" - Zevling

(26.6.2017 - hřiště Balkán)

3:2

Skvělé, skvělé, skvělé :o) V nekompletní sestavě (bez Aleše), navíc bez posily z venkovního zápasu s tímto soupeřem (Martina V.) jsme se dnes úspěšně utkali s týmem Zevlingu. S ohledem na uvedené absence a zdravotní komplikace několika dalších hráčů se tak do zápasu šlo s mírnými obavami. Ty se ale na začátku ukazovaly jako liché a po třech zápasech jsme vedli 3:0! To ale bylo z našeho pohledu bodově vše. A tak se zbytek zápasu změnil v prověrku "udržíme náskok?". A v této prověrce jsme nakonec nejtěsnějším rozdílem uspěli. Po prohře ve 4. zápasu následovala série 4 remíz, která nás dovedla až k jistotě vítězství. Konečnou podobu výsledku na 3:2 už za rozhodnutého stavu dala porážka v posledním zápase dvojic. 

Po zisku dalších 2 bodů tak nadále okupujeme druhé, postupové místo, na kterém strávíme letní pauzu. Tři dohrávaná utkání v září (se Startem, Roztoky a Prosekem) nám dají konečnou odpověď na otázku, zda udržíme za zády Start a probijeme se do druhé třídy nebo zůstaneme ve třetí, která mi dle dosavadního průběhu zápasů připadá nám výkonnostně nejbližší. Každopádně ale oproti předsezónním ambicím a předpokladům jedeme vysoce nad plán - a to je příjemné zjištění ať už to v konečném účtování dopadne jakkoli.

10.kolo

Vinoř - TJ Spoje "A"

(21.6.2017 - hřiště Vinoř)

7:0

Tak dnes se ve Vinoři žádné překvapení (hraničící se zázrakem) opravdu nekonalo :o) Již poněkolikáté se ve vzájemném zápase hrálo "na jednu branku" a tedy ne o to, kdo zvítězí, ale jak vysoké bude konečné skóre, resp. kolik setů soupeři uzmeme. A ač se v poměrně slušném počtu případů podařilo sety dobře rozehrát ("šestky", "sedmičky", příp. vedení o 1 - 2 body v půlkách setů), v koncovkách Vinořští zařadili vyšší výkonnostní stupeň a obvykle set dotáhli do vítězství. Tedy až na 2 výjimky, což je ovšem zoufale málo a stačilo to tak pouze na zmírnění absolutní porážky "jen" na 0:7 :o)

Zkrátka tým Vinoře v aktuálním složení a formě vysoce převyšuje kvalitu současné třídy a předpokládám, že to takto při udržení kádru ještě pár sezón zůstane.

I přes vysokou nás nemůže v tomto kole nikdo přeskočit a zůstáváme tedy (díky výsledkům z minulých kol) na průběžném druhém místě.

Jarní část soutěže zakončíme příští týden domácím zápasem proti Zevlingu a jeho výsledek nám zase o kousek více naznačí, jak vážné to s našemi postupovými šancemi je ... od teď už je v této otázce každý zápas klíčový :o)

9.kolo

TJ Spoje "A" - Stodůlky "B"

(12.6.2017 - hřiště Balkán)

5:0

Dnešní odvetný zápas se Stodůlkami byl nakonec výrazně snazší než se dalo předpokládat. V prvním utkání jsme sice také brali oba body, ale za těsné vítězství 4:3. Dnes to však bylo bez komplikací. Do zápasu jsme doslova "vtrhli" :o) a vyhráli prvních osm setů (když si čtu reportáž ze Stodůlek, tak to vypadá, že Stodůlky mají se vstupy do utkání problémy - i u nich jsme po prvních zápasech vedli 3:0). Nyní se ale žádná zápletka (jako ve Stodůlkách) nekonala. První bod zajistila remíza ve vložce a druhý remíza v první křížené trojce. Následovali další dvě remízy a naposledy tak se skóre v náš prospěch pohnul až závěrečný zápas dvojek. Konečné skóre 5:0 vyznívá jednoznačně, ale mám pocit, že ve druhé polovině už to z naší strany nebylo tak koncentrované a s plným nasazením. Ale za rozhodnutého stavu se to dá částečně pochopit.

V tabulce jsme to tak dotáhli už na 13 bodů a boj o záchranu se nás tak už asi netýká :o) S tímto bodovým ziskem tedy nadále držíme druhé postupové místo za suverénní Vinoří, kam příští týden zajíždíme. Jsme sice druzí, ale je zřejmé, že tam můžeme pouze souhrou okolností překvapit. Nicméně díky dosavadním výsledkům tam můžeme jet v klidu...

8.kolo

TJ Spoje "A" - Kolovraty

(5.6.2017 - hřiště Balkán)

5:1

Ale tak dobře my! :o)) První odvetný zápas s Kolovraty zvládnutý s nasazením prakticky na jedničku. V totožných sestavách jako při venkovním zápase s tímto soupeřem v 1. kole jsme dnes za ideálního nohejbalového počasí neměli výraznější problém a vyhráli hladce 5:1 (první utkání 1:1). První ránu do soupeřových ambicí jsme zasadili hned v prvním zápase, ve kterém jsme porazili první dvojku soupeře. A když pak Pavel s Kubou přidali druhý bod, vypadalo to na válec. Jenže trojky byly dnes naším trápením... 3 remízy a 1 porážka - to se nám dlouho nestalo.  Ale ve dvojkách jsme si to dokonale vynahradili, protože  vyhrát všech pět dvojek... to se nám s takovým soupeřem nestalo snad nikdy:o)). Když soupeř ve čtvrtém zápase snížil na 2:1 vypadalo to ještě na zápletku. Pak ale Petr s Martinem zvládli vložku, soupeři jsme opět odskočili na 3:1 a poslední dvě dvojky daly výsledku konečnou podobu (možná pro Kolovraty až trochu krutou).

Malým mínusem je asi zbytečné víření emocí ze strany Kuby, který si nenechal líbit menší (ale evidentní:o)) křivdu při jednom balonu a pak už se to mezi ním a kapitánem soupeřů trochu táhlo. To částečně zkazilo atmosféru do té doby poklidného zápasu a způsobilo po jejím skončení další průpovídky na téma dodržování pravidel a náležitostí zápasu.

Ale aby nezapadlo to důležitější z dnešního zápasu - s těmi trojkami budeme muset něco udělat! Zatím se jasně ukazuje, že trojka kolem Kuby v dnešním složení (z nějakého dosud pro mě nepostřehnutého důvodu) nenaplňuje předpoklady a buď jí dáme ještě jednu šanci nebo to už rovnou přeskládáme. Ještě ale vymyslet jak - a na to jsem expert!:o) Nechte se překvapit...

Co se týká tabulky, tak nadále okupujeme druhé místo a dýcháme Vinoři na paty:o)) Příští týden hrajeme opět v pondělí doma 12. června se Stodůlkami a budeme obhajovat 2 body za venkovní vítězství 4:3 ...

Pavel

Doplnění reportáže utkání s Kolovraty.

Kromě už Pavlem zmíněného dobrého výkonu všech hráčů, bylo střetnutí poznamenáno několika dalšími (výjimečnými) okolnostmi:

1) několikavteřinová ztráta vědomí jednoho z hráčů z Kolovrat po pádu hlavou na antuku při odehrání obtížného míče. Naštěstí  se to zřejmě obešlo bez jakýchkoliv následků a hráč v zápase dále podával dobré výkony. Poučením by mělo být důsledné kropení hřiště, třeba i po každém zápase. To se nedá nic dělat, že se utkání protáhne. Pořád lepší než hra na klouzající suché antuce.

2) Karlův držkopád plavmo hlavou napřed z betonových schodů vedoucích na naše hřiště. Naštěstí také bez jakýchkoliv (viditelných:-) zranění. (Karle ty seš kaskadér:-). Poučením je kontrola hladiny alkoholu u diváků:-) a možná zauvažovat o výměně (modernizaci) schodiště, nebo doplnění zábradlí (!)

3) hra bez dresů. Nikomu z Vás nepřeji vyslechnout si to co já od Petra Součka týkající se naší ústrojové nekázně. Předseda pražského nohejbalového svazu už notně rozčilený z porážky mně ostře vyčetl hru bez dresů. Petr Souček nakonec velkoryse do zápisu o utkání toto neuvedl. Nicméně nemohu, než jeho nespokojenost přenést dále a apeluji na každého z nás, abychom dresy nosili! Díky. Co dodat? "Má pravdu - předseda!" Co nás teoreticky mohlo čekat? Pravděpodobně jednání disciplinárního výboru a (patrně?) nějaký finanční postih. Kdybych zápas řídil, tak nenechám družstvo bez dresů nastoupit k pozdravu a dále budu postupovat podle soutěžního řádu, což v konečném efektu povede ke kontumaci utkání! V našem případě bychom snad čtyři (nutné) dresy dali dohromady a půjčovali si je (minimálně tři hráči měli dres aspoň s sebou), ale nemyslím, že to je postup, který bychom měli povýšit na pravidlo... Poučením je prostě dresy nosit. Věřme, že nové dresy NOHEJBALU ŽIŽKOV z.s. budou všeobecně oblíbenější a budou nošené s chutí:-)

Petr

7.kolo

TJ Spoje "A" - TJ Prosek

(22.5.2017 - hřiště Balkán)

3:1

V ideálním nohejbalovém počasí jsme dnes sešli na domácím zápase proti soupeři z Proseka, který v tabulce před utkáním okupoval 2. místo s jednobodovým náskokem na nás. Cíl a motivace tak byla jasná - vydolovat oba body za vítězstí a soupeře v tabulce přeskočit. Naše sestava byla bez absencí, takže se nebylo na co vymlouvat. První polovina zápasu byla výsledkově i herně vyrovnaná a až do vložky platil stav 0:0. Ve vložce jsme se díky Martinovi s Alešem dostli do vedení, které záhy navýšila Gramcova trojka. Pak sice soupeř snížil náš náskok výhrou proti Marťasově trojce ale v závěrečných dvojkách jsme už celkové vítězství uhájili, když v předposledním zápase jsme si remízou pojistili bod a v posledním zápase jsme 2 body stvrdili výhrou nad první dvojkou soupeře, která už druhý set frustrována vypustila. 

 

Po Roztokách jsme si tak opět ve značně promíchané sestavě připsali další cenné vítězství a díky těmto zvládnutým zápasům s přímými konkurenty jsme se po polovině ročníku bez ohledu na výsledky dosud neodehraných zápasů vyšplhali už na druhé, tedy postupové místo! Docela slušný počin čin na to, že nemáme ustálenou sestavu a lepíme to každý zápas jinak :o)) Právě v ustálení sestavy vidím hlavní potenciál k tomu, abychom byli (ještě) silnější. Nyní je týden přeborů, takže ve snaze udržet aktuální lichotivé postavení v tabulce pokračujeme až 5.června první odvetou - doma proti Kolovratům. Jsem sám zvědav kolik týmů po odvetách udržíme za zády - nenechat se přeskočit zejména Startem je velký cíl a byl by to super úspěch...

6.kolo

Roztoky - TJ Spoje "A"

(17.5.2017 - hřiště Roztoky)

2:3

Uf, tak jsme to včera nakonec uválčili a z prosluněného "zájezdu" do středočeských Roztok jsme si přivezli oba body. Vzhledem k lokaci bylo až překvapivé jak disciplinovaně a včas jsme se na místo všichni (vyjma Martina) dostali.

Ale k zápasu - vítězství se rozhodně nerodilo lehce. Soupeř oproti loňsku sice přišel o jednoho exčakovického hráče, ale i tak to byl dlouho více než vyrovnaný duel, ve kterém jsme několikrát zachraňovali remízu ze stavu 9:9.

Po remízových úvodních dvojkách, jsme se sice po druhých dostali do vedení, ale o to jsme záhy v prvních trojkách díky prakticky stejné sestavě přišli. Následovala série 3 remíz - druhá trojka, vložka (kde jsme sice s bodem počítali, ale i soupeřova vložka měla svou kvalitu a prohrát si nezasloužila) a první křížená trojka skončila rovněž smírně. Rozhodnutí tak přinesl až 7. a 8. zápas, po kterých jsme se dostali do nezvratitelného vedení 3:1. Zvláště 8. zápas vyhraný po setech dvakrát 10:9 potěší :o) Celkově jsme na sety dohrávaných ze stavu 9:9 vyhráli 5:1 což je asi náš rekord! :o) V posledním zápase soupeř v prostřídané sestavě nakonec ještě korigoval na 2:3 ze svého pohledu.

Radost z vítězství a udržení 2-3 místa je o to větší, že to po prvních zápasech vypadalo na prokaučovaný zápas díky špatnému nasazení hráčů (hlavně do trojek). Dalším pozitivem je zjištění, že i když Martin nemá svůj top den, dokážeme s vyrovnaným soupeřem vyhrát. Pondělní zápas s Prosekem, se kterým se taháme o 2-3 místo, bude dalším velkým testem, kam to chceme letos dotáhnout. Nebudu lhát, bral bych vítězství :o)))  

 
 

5. kolo

TJ Spoje "A" - Start "C"

(10.5.2017 - hřiště  Balkán)

3:5

Železné pravidlo letošní sezóny se i v tomto týdnu potvrdilo! Béčko včera hladce porazilo Radotín a tak dnes Áčko doma odevzdalo všechny body céčku Startu. Už při příchodu ke hřišti na nás čekala skupinka hráčů soupeře a do začátku zápasu se jejich počet vyšplhal až na konečný počet deseti ! A při rozehrávání bylo zřejmé, že soupeř nemá jen svou kvantitu, ale i kvalitu, což se od začátku projevovalo. V úvodním setu jsme ještě soupeře přetlačili 10:9, ale pak soupeř zahájil vítěznou šňůru 11 setů, která tedy trvala až do rozhodnutí a stavu 5:0. Následně soupeř začal variovat a umožnil nám korekci na konečných 5:3. Dílčími úspěchy jsou vyhraná Martinova trojka a výhra v poslední dvojce, výhra Kubovy dvojky v 8. zápase byla pouze splněnou povinností :o)) Soupeř tak prokázal, že v případě docházky prakticky všech hráčů má velmi vysokou kvalitu (kterou už minulý týden pocítili Kolovraty při porážce 6:0) a zejména nejlepší 2-4 hráči byli kvalitativně výše než kdokoli z nás. Pokud se bude scházet v obdobné sestavě i v dalších zápasech bude to kometa naší skupiny, která poletí tabulkou vzhůru a bude nejdůstojnějším soupeřem dosavadního suveréna z Vinoře. Právě k zápasu s Vinoří se dnešní zápas dá nejlépe přirovnat - o šancích na remízu či výhru nemohla být řeč. Holt kdo netrénuje, ten už s takovými soupeři nevyhrává :o))

 

4. kolo

Zevling - TJ Spoje "A"

(2.5.2017 - hřiště  Malešice)

1:3

 

Když navážu na poslední větu svého minulého reportu, tak to po dnešním výsledku vypadá, že bychom se mohli pohybovat v tabulce v její horní polovině. Dnešní zápas na hřišti nebezpečného a nevyzpytatelného  Zevlingu jsme v prakticky nejsilnějším složení (vyztuženi o Martina V., Pavla J. a Pavla B.) po boji výsledkově zvládli a proto si odvážíme oba body za vítězství 3:1.

To se však rozhodně nerodilo lehce. Po remíze v zápase prvních dvojic jsme se sice ve druhých dvojkách (za nás Martin V. - Baci) ujali vedení, ale toto hubené vedení a ošemetné skóre vydrželo po sérii remíz až do sedmého zápasu. Nelze nezmínit, že v 6. zápase bylo vyrovnání nebezpečně blízko, když jsme druhý set otáčeli z nepříznivého stavu 5:9. Pak ale trojka  Martin - Gramec  - Aleš ve zmíněním 7. zápase po perfektním výkonu naše vedení navýšila a pojistila nám minimálně bod. Soupeř se však nevzdával a o bod bojoval. V osmém zápase snížil po vítězství své první dvojky a do posledního zápasu tak šel soupeř stále s nadějí na remízu. Tato naděje naštěstí trvala pouze chvilku, protože hned v prvním setu posledních dvojek (za nás Pavel J. - Kuba) jsme naše vítězství zpečetili a díky výhře i ve druhém ještě navýšili na konečných 3:1.

Výhrou jsme nejenže částečně vyrovnali bilanci už poměrně početných vzájemných zápasů, ale hlavně získanými dvěma body jsme našeho dnešního soupeře přeskočili v průběžné tabulce. Nyní jsme na druhém místě za suverénní Vinoří, na třetí místo nás ještě může odsunout tým z Proseka v případě výhry v Roztokách. 

 

3. kolo

TJ Spoje "A" - Vinoř

(24.4.2017 - hřiště  Balkán)

1:6

Včera se odehrálo první letošní utkání s Vinoří, které někteří s nadsázkou nazývají "derby". Soupeř dorazil opět v tradičně silné sestavě. Během zimní přestávky sice vinou úrazu (přetržená achylovka) přišel o jednoho ze smečařů, ale jeho ztrátu bohatě vykompenzovali akvizicí 2 hráčů z rozpadlého týmu Jenštejna - a nutno zdůraznit, že oba noví členové nejsou pouze řadovými hráči, ale i přes své mládí prakticky hotovými hráči a novými tahouny. Naši sestavu na tento zápas vyztužil zejména Martin V. z B-týmu, který byl dlouhá léta  prvním smečařem Áčka.

Ale k samotnému zápasu. Ač si to někteří nemysleli, dle mého jsme se dočkali očekávaného výsledku po očekávaném průběhu. Po soupeřově každopůlročním progresu a nyní i po výše zmíněném posílení je již v několika posledních vzájemných utkání situace taková, že to není o tom, kdo zvítězí, ale kolik setů soupeři vezmeme. No a včera byly čtyři :o) Možná jich mohlo být i pět, ale to by hned v prvním setu první dvojky za stavu 9:9 ten blbec na příjmu musel zvládnout vybrat podání :o) Konečné skóre v zápise se tak zastavilo na stavu 1:6, které svou výší koresponduje s výhrami Vinoře z předchozích letošních kol (6:1 s Prosekem a 7:0 s Kolovraty). Velmi slušným výsledkem se může pochlubit Martin S. s Gramcem, kteří vyhráli vložku a celkově ze tří zápasů jako jediní skončili alespoň s neutrální bilancí.

Celkově ale bylo na hřišti od začátku jasné, na čí straně je kvalita a v některých setech to byl celkem kolotoč a soupeř si s námi chvílemi dělal co chtěl. V žádné disciplíně jsme nebyli lepší - obrany, útoky, jejich příprava a celková organizace hry (obě trojky hrály na  dva smečaře) byla jednoznačně na vyšší kvalitativní úrovni na druhé straně sítě. Taková ukázková lekce kvalitního nohejbalu zdarma :o) Rozdíl v kvalitě byl bohužel tak velký, že nasazení a bojovnost na jeho smazání již nestačí.

Po třech kolech tak Vinoř suverénně vede naší skupinu se skóre 19:2 a sám jsem zvědav, jestli se vůbec někomu podaří ji o nějaký bod obrat. Navíc se jedná o převážně mladý, perspektivní, ambiciózní a sponzory podporovaný tým, který může ještě opakovaně postupovat než se dostane k sobě rovným.

My máme po třech zápasech tři body což není špatné, ale až příští zápas na Zevlingu nám naznačí do jaké poloviny tabulky můžeme patřit.

 

2. kolo

Stodůlky "B" - TJ Spoje "A"

(18.4.2017 - hřiště Stodůlky)

3:4

Včerejší zápas ve Stodůlkách byla tedy velká kovbojka - jak hrou, tak počasím. Teplota těsně nad nulou, silný nárazový vítr (teď zpětně stěžování si na povětrnostní podmínky v Kolovratech vyznívá až úsměvně) a navíc změklé hřiště snižující odskok - zkrátka všechny předpoklady pro kvalitní zahrání :o) I přes zmíněné nepříjemnosti jsme do zápasu vstoupili suverénně a neohroženě. První dvě dvojky a první trojka - tři vítězství, skóre 3:0 a soupeř v žádném ze setů neuhrál více  než 5 bodů. Vše vypadalo růžově. Co se dělo pak je ale o to nepochopitelnější. Najednou totiž jako když utne. Prohraná trojka (Pavel, Kuba, Petr), prohraná vložka (Petr, Martin) - rázem stav 3:2, soupeř zpět ve hře a od nás vkrádající se strach o výsledek. První křížená trojka (opět Pavel, Kuba, Petr) se postarala o vyrovnání a začínalo se od nuly. Obrat domácích naštěstí nepřipustila trojka kolem Martina (kterému se ve Stodůlkách naštěstí daří) a nejen že neremizovala, ale urvala oba sety a opět nás dostala do vedení. To byl asi i jeden z impulsů, který způsobil, že v posledních dvojkách jsme vždy jeden set uhráli (i když v obou až ten druhý aby to bylo zajímavější :o) a suma sumárum jsme si tak nakonec odvezli oba body za těsné vítězství 4:3. Zápas byl jasným důkazem, že ani skvěle rozehraný mač není zárukou úspěchu a že poslední krok bývá nejtěžší. Nicméně po dvou zápasech máme 3 body s čímž musíme být spokojeni, hra má zatím ke spokojenosti daleko (jako třeba ty dvě prohrané trojky - to bylo jako když jsme to hráli poprvé :o). Ale třeba si to nejlepší z nás šetříme na Vinoř :o) 

 

1. kolo

Kolovraty - TJ Spoje "A"

(11.4.2017 - hřiště Kolovraty)

1:1

Tak jsme se konečně dočkali! :o) Zimní tréninkové období je za námi a soutěžní sezóna 2017 začíná. V prvním kole jsme zavítali na hřiště našeho vlastně už tradičního soupeře z posledních let, tým Kolovrat, který představil 2 nové tváře. Na jeho tartanové hřiště jsme se (kvůli dopravní situaci v Uhřiněvsi a příjezdu od dálnice) horko těžko sešli na čas zahájení (16,30h). V sestavě za kmenových hráčů chyběl Gramec a Petr a tak nás doplnili Pavlové B. a J.

V první dvojce nastoupili Kuba s Pavlem B. a po prvním těsně prohraném setu (10:9) soupeřovu dvojku v druhém setu smázli 10:3 :o) Takové malé deja vú se konalo i v zápase druhé dvojice, které za nás odehráli Pavel J. s Alešem (10:8, 5:10). Už po prvních dvou duelech bylo zřejmé, že zápas žádnou velkou bodovou přestřelkou neskončí - stejně jako loni (1:0 pro Spoje :o)). Následně sice jako první se skóre pohnula Martinova trojka (s Pavlem B. a Alešem), ale bohužel ne kýženým směrem - 1:0 pro domácí! Druhá trojka přinesla návrat k průběhu prvních dvojek, tj. 2 jednoznačné sety pro oba soupeře (5:10, 10:3). Pak se ale ukázala síla a důležitost vložky, kdy Martin s Petrem nedali třetí dvojce soupeře čuchnout a hladce vyhráli. Po pěti zápasech tak bylo skóre 1:1, a protože v kříženým dvojkách i trojkách se vítězové setů pravidelně střídali, bylo to nakonec i skóre konečné. I když je pravdou, že poslední zápas (na který se Kuba obzvláště těšil :o)) se pro nás nevyvíjel dobře a po prohraném prvním setu to i na začátku druhého vypadalo, že taháme za kratší konec. Nakonec se ale Kuba s Pavlem vzepjali k obratu a i s pomocí několika vyhozených balonů od soupeře, rozhodující set dotlačili do vítězství.

Remíza tak dle mého zasloužená, ani jeden tým si dva body nezasloužil. Oba týmy měly po jednom setu, který si mohou vyčítat, naopak každý hráč si asi může vyčítat určitě hned několik balónů, které měly skončit jinak :o)

Slovo, které však včerejší zápas asi vystihuje nejvíce je dle mého NERVOZITA, a to oboustranná. Bylo zřetelně znát, že se jedná o první zápas v sezóně, nikdo nechtěl prohrát a hrálo se opatrně až ustrašeně. K opatrnosti asi přispěly i místní podmínky - vítr a zapadající slunce, které hru ztěžovaly. Ale s tím se musí každý vyrovnat po svém. Zkrátka to z naší strany to rozhodně nebyl výkon, se kterým bychom mohli v soutěži slavit dlouhodobě úspěch, ale na druhou stranu vím, že výrazně lepšího výkonu jsme schopni !!! Viď, Pavle? :o) Příští úterý zajíždíme od 17h do Stodůlek, tak doufám, že už to bude uvolněnější a že podáme výkon, se kterým budeme spokojení (ať už to bodově dopadne jakkoli).

P.S. Martin se sice kasal, že jako jediný vyhrál, ale i prohrál, takže nemůže jako Pavel J., Kuba, Aleš a Peťa říct, že my - my jsme tedy s Kolovraty neprohráli :o)) Jediný Peťa navíc skončil s pozitivní bilancí +1. Je na nás abychom se mu vyrovnali :o)

 

Začátek ročníku 2017

 

 

Konec ročníku 2016

 

14. kolo

Roztoky - TJ Spoje "A"

(14.9.2016 - hřiště Roztoky)

4:1

V paralele s komentářem ze zápasu Béčka platí opačné, tj. že: výsledek výrazně horší předvedené hry - to si musíme přiznat ! :o) Lehce krutý výsledek zjemněný až výhrou v poslední dvojce. Celkově ale náš výkon proti vítězi skupiny dle mého nadprůměrný a velká škoda asi pěti prohraných "devítek", některých ze stavů 9:8 a 9:7. Ale hra byla dobrá a zaběhali jsme si, viď Viktore? :o) Nutno poznamenat, že v týmu soupeře byl zkrátka jeden rozdílový hráč (původem z Čakovic), který se postaral a značnou část bodů. Nám naopak chyběl Martin. Celkově ale důstojné rozloučení se sezónou a každoroční cíl v podobě udržení třídy splněn (rozhodujícím zápasem v tomto směru je jednoznačně vítězství s Dejvicemi z před čtrnácti dnů). A cíl pro příští sezónu? Jak jinak než opět nesestoupit - když už tedy nepostoupit :o)

 

13. kolo

TJ Spoje "A" - Kolovraty

(6.9.2016 - hřiště Balkán)

4:3

Tak tahle porážka mrzí, skoro až bolí! :o) Zápasy s Kolovraty jsou totiž vždy tak trochu zvláštní a chuť vyhrát je o něco větší než proti ostatním týmům. Navíc před utkáním měly oba týmy stejný počet bodů a tak se vlastně jednalo i o to, kdo v konečné tabulce skončí výš. A to už nyní bohužel víme :o)) Soupeř položil základ svého vítězství už dobrým vstupem do utkání, kdy se mu podařilo vyhrát obě první dvojky. Následně se díky vyhrané vložce a vítězné křížené Martinově dvojce a trojce (proložené remízami a bohužel i prohrou Kubovy trojky) po osmi zápasech zrodil průběžný výsledek 3:3. Poslední dvojka tak měla rozhodnout a byla dle mého nejlepším zápasem co do nasazení a bojovnosti z obou stran. Oba sety se rozhodovaly až za stavu 9:9! A patrno z titulku - oba rozhodující desáté body získala dvojice soupeře a odváží si tak dva body za vítězství 4:3.
 
Jen malou útěchou tak může být zpráva, že v souběžně hraném utkání podlehl tým Dejvic Řeporyjím a tento výsledek nám dal jistotu záchrany bez ohledu na další výsledky (naše i ostatních zainteresovaných týmů).
 

12. kolo

Dejvice - TJ Spoje "A"

(31.8.2016 - hřiště Pankrác)

1:3

Důležité vítězství a dost možná rozhodující záchranářský krok pro udržní 3.tř. i pro sezónu 2017. S týmem Dejvic, který za námi před utkáním zaostával jen o 2 body jsme sehráli zápas plný nervozity a nepřesností, který pro nás však měl nakonec šťastný konec. O vítězství rozhodl až 8 zápas v němž Pavel B. s Martinem urvali rozhodující set. Soupeři jsme tak oplatili porážku v domácím prostředí (na Spojích 1:5).
 
 

1. kolo (dohrávka)

Prosek - TJ Spoje "A"

(28.6.2016 - hřiště Prosek)

4:1

Neviděl jsem, ale z doslechu ani dle výsledku NIC MOC :o)))
 

11. kolo

TJ Spoje "A" - TJ Modřany "A"

(21.6.2016 - hřiště Balkán)

1:3

Venkovní vítězství z minulého kola se nepodařilo s týmem ze středu tabulky doma potvrdit a náskok na sestupové pozice tak nadále zůstává hubený - dvoubodový. Tabulka se po tomto kole začíná polarizovat a o sestupujících se tak pravděpodobně rozhodne mezi Vršovicemi, Dejvicemi, námi a Kolovraty. Výrazně pomoci by nám ještě mohla výhra nebo alespoň remíza z dohrávaného zápasu na Proseku... 
 

10. kolo

Řeporyje "B" - TJ Spoje "A" 

(13.6.2016 - hřiště Řeporyje)

1:4

Nečekaný úspěch !!! V prořídlé sestavě pouze v šesti hráčích (Martin, Kuba, Radek, Pavel J., Pavel B. a Gramec) jsme dnes dorazili na zápas do Řeporyjí - na hřiště dosavadního lídra skupiny. První dvojka (Martin - Pavel B.) sice s dvojkou "mlaďasů" prohrála, ale jak se posléze ukázalo byl to pouze čestný úspěch domácího týmu. Druhá dvojka totiž (Pavel J. - Gramec) sice ještě smolně remizovala, ale zápas v náš prospěch se začal otáčet hned v následných trojkách (Pavel B. - Martin - Gramec a Kuba - Pavel J.  - Radek), které jsme obě poměrně lehce zvládli a do vložky tak už šli s vedením 2:1. V ní Kuba s Radkem se silnou třetí dvojkou soupeře po boji urvali remízu. Křížené trojky zvýšili náš náskok díky vítězství Martinovi trojky na 3:1 a v posledních dvojkách nám tak k vítězství stačil 1 vyhraný set. A aby to nebyly nervy vyhráli se rovnou tři a zápas tak nakonec skončil poměrně jednoznačným skóre 4:1! Kapitán soupeřů sice tvrdil, že takhle špatně letos ještě nehráli, ale všichni víme, že je to o tom, kolik vám toho soupeř dovolí :o))) A protože náš dnešní výkon byl nadprůměrný jak v obraně (některé balóny byly fakt luxusně odježděné) tak v útoku a hlavně i v jejich přípravách (velký rozdíl oproti minulým zápasům) dopadlo to jak to dopadlo a my tak udělali další veledůležitý krok k udržení třídy. Ba co víc - i přes nadále šestou průběžnou příčku ztrácíme díky vyrovnanosti v horní části tabulky na postup "jen" 3 body :o))) Dnešní zápas dále ukázal, že papírové předpoklady nic neznamenají, protože my dnes porazili Řeporyje, Řeporyje v téže sestavě minulý týden porazili Prosek 6:3 a Prosek nás doma podrtil 7:1. :o)) a pak má člověk s něčím počítat :o))) Takže uvidíme, co z toho nakonec bude...
 

9. kolo

TJ Spoje "A" - Vršovice 

(7.6.2016 - hřiště Balkán)

5:2

Ani opět tragický výkon dvojice v úvodním zápase náš tým naštěstí nerozhodil, druhá dvojka totiž záhy srovnala a následná trojka skóre v nejkratším možném čase otočila. Druhá trojka sice skóre opět srovnala, ale soupeř se už naštěstí do vedení nedostal. Vložka sice ještě remízová, ale pak to přišlo :o) První trojka výhra, druhá trojka výhra a už předposlední zápas dvojek mohl rozhodnout. V ní si mohla napravit reputaci úvodní dvojka a už v prvním setu byl kýžený rozhodující set velmi blízko, ale vyšlo to až ve druhém :o) Závěrečný zápas dvojek pak skóre ještě zvýraznil na konečných 5:2. Takže celkově dobrá práce a odskočení posledním dvoum týmům o 2 body. Ale vyhráno ještě není...

 

8. kolo

TJ Spoje "A" - Prosek

(31.5.2016 - hřiště Balkán)

1:7

 

7. kolo

TJ Spoje "A" - Roztoky

(17.5.2016 - hřiště Balkán)

3:2

 

6. kolo

Kolovraty - TJ Spoje "A"

(10.5.2016 - hřiště  Kolovraty)

0:1

V rámci 6. kola jsme zajížděli na hřiště Kolovrat - průběžně druhého týmu skupiny a tak naše reálná očekávání nemohla být s ohledem na formu posledních týdnů příliš vysoká. Na místním neoblíbeném hřišti s netradičním povrchem (který mj. nahrává sporným situacím a dohadům s rozhodčími) se ale rozehrál remízový kolotoč s pro nás šťastným koncem. Utkání totiž rozhodl jediný vítězný dílčí duel a zápas tak celkově skončil poměrně kuriózním skóre 1:0! Každopádně se z naší strany jednalo (a né jen kvůli výsledku) o zatím nejkvalitnější a nejbojovnější výkon, který přinesl i kýžený výsledek. V tabulce jsme se tak přiblížili Roztokům a Dejvicím na 1 bod a posledním Vršovicím se na 2 body vzdálili. Do konce zbývá 8 kol, takže nic není rozhodně ztraceno a bodů ve hře je ještě mnoho …

 

5. kolo

TJ Spoje "A" - Dejvice

(3.5.2016 - hřiště Balkán)

1:5

Situace začíná být vážná! I v dalším zápase, kterého se díky termínové kolizi nemohli zúčastnit fluktuanti (i když netvrdím, že by to vytrhli :o)), si Áčko nepřipsalo ani bod a na domácí půdě prohrálo vysoko 1:5. Problém je o to větší, že šlo v tomto případě o soupeře, který byl dle dosavadních výsledků rovněž kandidátem na možný sestup.

 

4. kolo

Modřany - TJ Spoje "A"

(25.4.2016 - hřiště Modřany)

6:2

Ve včerejším utkání Áčka v Modřanech (souběžně hraném s prohraným zápasem Béčka, o kterém jsme reportovali již včera) se rovněž výsledkově ani tudíž ani bodově nezadařilo a jednoznačné vítězství 6:2 tak slavili domácí! Áčko si tak po třech kolech, z nichž vytěžilo jen jeden bod upevňuje pozici v dolní polovině tabulky a vypadá to na tuhý boj o záchranu s týmy Vršovic, Dejvic a Proseka ....
 

3. kolo

TJ Spoje "A" - Řeporyje "B"

(19.4.2016 - hřiště Balkán)

1:3

Včerejší první domácí utkání našeho A-týmu skončilo bohužel nezdarem. Tým Řeporyjí „B“, který se do III. třídy dostal postupem až ze čtvrtého místa v minulém ročníku třídy čtvrté, byl zkrátka nad naše síly. První dvojka již téměř tradičně (tj. podruhé za sebou) vstoupila do utkání zbytečnou porážkou a darovaným bodem soupeři. Druhé dvojce se ještě úvodní zaváhání podařilo odčinit a záhy tak srovnat na 1:1. Bohužel, jak se posléze ukázalo, to byl náš jediný vítězný zápas. A protože soupeři se podařilo vyhrát ještě dvakrát, nemohlo utkání skončit jinak než naší porážkou v poměru 3:1. Hlavní příčinu porážky lze hledat zejména v přípravě útoků, kde byl mezi oběma týmy diametrální rozdíl (tzn. z naší strany neúměrně vysoké procento smečí zahrávané z hloubi pole což nám znemožňovalo větší pestrost hry a soupeři tak prakticky povětšinou stačilo hlídat základní čáru, soupeř naopak zahrával své útoky velmi často z vypracovaných pozic v blízkosti sítě). Nezachránila nás tak ani velmi solidní, a na naše poměry asi až mírně nadstandardní obrana, které se však soupeř svou kvalitou rovněž minimálně vyrovnal. A jako bonus nelze nevzpomenou i štěstí v podobě nemalého počtu „prasečích“ balonů, ve kterých soupeř drtivě "zvítězil", ale štěstí přeje připraveným a těmi byli včera hosté. Celkově se z mého pohledu jedná o zcela zaslouženou porážku a konečný výsledek odpovídá poměrům na hřišti.

 

2. kolo

Vršovice - TJ Spoje "A"

(14.4.2016 - hřiště Vršovice)

2:2

Po výsledkově dramatickém průběhu zápasu, kdy jsme povětšinou tahali za kratší konec, jsme nakonec ve Vršovické dolině urvali alespoň bod. Prapor našich barev většinu zápasu držela dvojka a trojka okolo Martina, členům druhé dvojky a trojky se v první polovině zápasu hrubě nedařilo. Po 4 zápasech tak byl stav 2:1 pro soupeře. Následovala série remíz z vložky a křížených trojek a soupeř tak nadále držel nejtěsnější vedení. V předposledním zápase (dvojky s Martinem proti kvalitativně slabší dvojce soupeře) jsme cítili největší šanci na srovnání, ale soupeři se povedl hned první set a výsledkem tak byla další dílčí remíza. Co se nepovedlo první dvojce se poněkud překvapivě podařilo dvojce druhé, terá se v posledním zápase utkala se soupeřovým elitním párem. Po výrazně zlepšeném výkonu (kdy jsme to prostě chtěli víc) jsme oba sety dotáhli do vítězného konce, zachránili tím týmu alespoň bod a snad trochu napravili předchozí mizerná vystoupení. Vstup do sezóny tak hlavně díky výkonnostním výkyvům ne zcela přesvědčivý, ale je to bod z venku a konečné tabulce může mít svou váhu.

 

1. kolo

Prosek - TJ Spoje "A"

(7.4.2016 - hřiště Prosek)

!!! odloženo na 28.6.2016 !!!

 

Začátek ročníku 2016

 

Konec ročníku 2015

link na konečnou tabulku ročníku 2015

 

14. kolo

TJ Spoje "A" - Pankrác "D"

(15.9.2015 - hřiště Balkán)

9:0K

 
 

13. kolo

Prosek - TJ Spoje "A"

(10.9.2015 - hřiště Balkán)

9:0K

12. kolo

TJ Spoje "A" - SK Radotínský

(1.9.2015 - hřiště Balkán)

3:1

11. kolo

Kolovraty - TJ Spoje "A"

(23.6.2015 - hřiště Kolovraty)

2:0

Výsledková mizérie bohužel pokračuje a po další porážce (tentokrát 2:0) jsme před sebe v průběžné tabulce pustili i našeho dnešního soupeře z Kolovrat a aktuálně už nám tedy patří až 5. místo, které nás po snové první polovině sezóny se pomalu vrací do spodní poloviny tabulky. Postup je tedy definitivně utopií a je třeba se lehce poohlížet na dění pod námi. Povzbuzením nám před podzimními zápasy může být skutečnost, že je všechny budeme hrát s týmy, které se aktuálně v tabulce nacházejí pod námi a tak snad něco ještě uhrajeme a nebudem se muset o udržení strachovat tolik jako v minulé sezóně (loni našich aktuálních 10 bodů na udržení stačilo). 

 

P.S. dnešní prohra v Kolovratech mj. znamenala i velký zlom v profesionální kariéře jednoho z nás :o) Každá série bohužel jednou končí a tak i Pavlova vítězná série (čítající cca 33 zápasů) vzala za své právě v tomto klání A-týmu. Tímto zápasem tak ze sebe Pavel setřásl břímě tlaku na účast v zápasech A-týmu a může se tak plně soustředit na výkony ve svém domovském Béčku :o)

 

10. kolo

Petrovice "C" - TJ Spoje "A"

(16.6.2015 - hřiště Petrovice)

4:2

Poslední zápas sezóny - dohrávka odloženého utkání s Petrovicemi. Sice porážka, ale konečné skore v tomto zápase nakonec rozhodlo o našem setrvání ve 3. třídě. Následně se totiž zjistilo, že kvůli kontumaci 2 zápasů z důvodu nadlimitního startu jednoho z fluktuantů a odečtu bodů rozhodovala právě vzájemná bilance s tímto soupeřem o to, kdo sestoupí. A jeden bod v náš prospěch nás udržel "ve trojce".
 

9. kolo

TJ Spoje "A" - Jenštejn

(9.6.2015 - hřiště Balkán)

2:5

Ajaj, přestává se výsledkově dařit. Odveta s týmem z Jenštejna (první zápas jsme vyhráli 4:0) skončila bohužel opět poměrně vysokou porážkou, tentokrát 2:5! 
 

8. kolo

Stodůlky - TJ Spoje "A"

(12.5.2015 - hřiště Stodůlky)

6:2

První z odvet s týmem ze Stodůlek bohužel dopadla bez překvapení - soupeř nás porazil již na domácím hřišti a aktuálně figuruje i v průběžné tabulce před námi. Konečný výsledek 6:2 hovoří jasně a naše bilance v sezóně se tak zhoršuje na 5 výher a 3 porážky.
 

7. kolo

Pankrác "D" - TJ Spoje "A"

(21.5.2015 - hřiště Pankrác)

5:1

Uf, no konečně - už jsem myslel, že nám nezbyde než postoupit :o) I když vlastně ani dnešní druhá porážka v sezóně (5:1 s nadále suveréním Pankrácem "D") pro nás neznamená opuštění pásma postupu (jen jsme dali soupeřům šanci se na nás ve vzájemných zápasech dotáhnout). Nyní tedy nastává čas odvet, tak uvidíme, jak to všechno dopadne - třeba se tomu postupu nevyhneme :o)
 

6. kolo

TJ Spoje "A" - Prosek

(12.5.2015 - hřiště Balkán)

5:2

Opravdu - kde tohle skončí? :o)) Pátý zápas, čtvrtá výhra! Tentokrát 5:2 nad týmem z Proseka, který postoupil ze 4. třídy. Své 2 body soupeř uhrál díky své první dvojce, která zvládla oba své zápasy, trojky a zbývající dvojky již vyzněly v náš prospěch (5 výher, 2 remízy). I po šestém kole tak s osmi body držíme postupovou druhou příčku s dvoubodovým náskokem na třetí Kolovraty (našeho příštího soupeře - út 19.5.) a dvoubodovou ztrátou za dosud 100%ním Pankrácem "D" (hned další zápas - čt 21.5.). Čeká nás zajímavý příští týden ....
 

5. kolo

SK Radotínský - TJ Spoje "A"

(5.5.2015 - hřiště Radotín)

1:2

I v prořídlejší sestavě se podařilo potvrdit dobrý vstup do sezony po výhře 2:1 se i nadále bezpečně držíme v horní polovině tabulky jen 2 body za vedoucím týmem z Pankráce. Klíčem k úspěchu tentokrát byly zvládnuté trojky a remízové dvojky. Nyní ještě zvládnou příští zápas s Prosekem a oproti loňské sezóně můžeme být - z hlediska ohrožení sestupem - v klidu ... 
 

4. kolo

TJ Spoje "A" - Kolovraty

(28.4.2015 - hřiště Balkán)

odloženo (dohrávka 3:1)

Kdy tohle skončí?!? :o) Další soupeř (tentokrát z Kolovrat) pokořen, páté vítězství (3:1) ze šesti zápasů připsáno a druhé (postupové) místo potvrzeno. Hezky, pěkně :o)
 

3. kolo

TJ Spoje "A" - Petrovice "C"

(21.4.2015 - hřiště Balkán)

4:1

To je jízda!!! :o) Druhé vítězství ze tří zápasů a druhá výhra v řadě! Druhé domácí utkání už probíhalo (k radosti našich fanoušků :o)) více podle našich představ a na jeho konci jsme se mohli radovat z vítězství 4:1. Základem dnešního vítězství bylo vypracování si rozhodujícího náskoku již v první polovině zápasu, kdy jsme vyhráli 3 ze 4 prvních duelů a do vložky tak šli s vedením 3:0. V dosud neúplné tabulce jsme se tak ocitli na 1. místě ..... možná čas přehodnotit cíle pro letošní sezónu, zatím je to na postup!!! :o)  
 

2. kolo

Jenštejn - TJ Spoje "A"

(14.4.2015 - hřiště Jenštejn)

0:4

První výhra!!! :o) Ve druhém kole jsme si spravili chuť z nepovedeného 1. soutěžního zápasu a navíc na půdě soupeře, v Jenštejně. S týmem, se kterým v loňském roce byla obě klání velmi vyhecovaná, jsme si poradili poměrně snadno v poměru 4:0 a připsali si tak první 2 body do průběžné tabulky....
 

1. kolo

TJ Spoje "A" - Stodůlky

(7.4.2015 - hřiště Balkán)

1:3

Bohužel výsledkově nepodařený vstup do sezóny. Soupeř, který v minulém ročníku III. třídy obsadil s 15 body 4. místo, potvrdil své lepší loňské výsledky a zvítězil na našem hřišti v poměru 3:1. 
 
 

Začátek ročníku 2015

  
 

Konec ročníku 2014

  link na konečnou tabulku ročníku 2014 ZDE